Reklama

Brakuje wody w niektórych sołectwach w gminie Kolbuszowa. Może być jeszcze gorzej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Brakuje wody w niektórych sołectwach w gminie Kolbuszowa. Może być jeszcze gorzej - Zdjęcie główne

Wody w ujęciu w Widełce jest coraz mniej. | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trwającą suszę odczuwają najbardziej mieszkańcy kilku sołectw w gminie Kolbuszowa. W ich kranach woda płynie pod bardzo niskim ciśnieniem lub nie ma jej wcale.

Problem dotyczy miejscowości, które podpięte są do ujęcia wody w Widełce. To w sumie ponad 6,5 tysiąca osób mieszkających w Kupnie, Przedborzu, Bukowcu, Domatkowie, Porębach Kupieńskich, Hucie Przedborskiej oraz Widełce. 

- W ostatnich dniach zużycie wody jest kilkukrotnie większe, co powoduje, że urządzenia wodociągowe szczególnie w godzinach zwiększonego rozbioru mogą nie wystarczyć do zaspokojenia potrzeb wszystkich odbiorców wody obsługiwanych przez ujęcie w Widełce

- mówi Adam Maternia, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej. 

Apeluje on do mieszkańców o ograniczenie w podlewaniu działek, terenów rekreacyjnych, trawników, ogródków przydomowych oraz napełnianie basenów.

- Taki pobór wody może spowodować, że w danym momencie innym braknie jej  do celów socjalno-bytowych w gospodarstwach domowych - zaznacza. 

Szef ZGKiM ostrzega, że w przypadku gdy mieszkańcy nie będą stosować się do tych zasad, to może nastąpić pogorszenie się jakości wody, spadek ciśnienia lub mogą wystąpić przerwy w dostawie wody. Taka sytuacja miała już miejsce np. w Domatkowie. 

Adam Maternia prosi również mieszkańców, aby przypadku zauważanie, że ktoś pobiera nielegalnie wodę z hydrantów przeciwpożarowych, powiadomić o tym zakład - 17 2271 999. Przyjmowane są również zgłoszenia anonimowe. Koszt kradzionej z sieci wodociągowej wody, rozkładany jest na wszytskich mieszkańców. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy