Reklama

Boże Ciało. Procesje ulicami powiatu kolbuszowskiego. Gdzie? Czy będą utrudnienia w ruchu?

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Władze kościelne nie wydały odgórnych wytycznych co do procesji w Boże Ciało. Jak będą wyglądały one w parafiach powiatu kolbuszowskiego?

Większość parafii zrezygnowała z wyjścia poza obręb kościoła. Na ulicach Kolbuszowej nie spotkamy procesji, która wyruszała z kościoła pw. św. Brata Alberta. Również wierni z kolegiaty będą mieć znacznie krótką trasę do pokonania. Sprawdzamy, jak czwartkowe uroczystości (3 czerwca) będą wyglądały w różnych częściach naszego powiatu.

ZOBACZ TAKŻE: Procesje Bożego Ciała dawniej. Zobacz niesamowite zdjęcia

Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej

- W związku z corocznymi uroczystościami Bożego Ciała policjanci informują o możliwości wystąpienia czasowych utrudnień w poruszaniu się drogami wojewódzkimi, powiatowymi czy gminnymi. Kierujący poruszający się trasą z Mielca do Kolbuszowej mogą spodziewać się w czwartek utrudnień związanych z procesją, która zaplanowana jest na trasie z Kolegiaty na Plac Wolności, wokół rynku. Nad płynnością ruchu czuwać będą w tym czasie policjanci i straż miejska.Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i stosowanie się do sygnałów wydawanych przez osoby uprawnione.

  • Kolbuszowa - Parafia pw. Wszystkich Świętych
Po mszy świętej o godzinie 9 wierni udadzą się z procesją eucharystyczną wokół rynku do czterech ołtarzy. - Dlatego prosimy grupy parafialne, mieszkańców oraz właścicieli sklepów o włączenie się w przygotowanie ołtarzy. Proponujemy, by ołtarzem po stronie północnej – (od kościoła) zajęła się grupa Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Po stronie zachodniej – grupy młodzieżowe, po stronie południowej – grupa Intronizacyjna z Różami Różańcowymi  i przy pomniku Kardynała Wyszyńskiego grupa Civitas Christiana i Caritas - czytamy na stronie kolbuszowskiej parafii.

Ze względu na procesję w czwartek nie będzie mszy św. o godz. 10.30 i 12.

  • Kolbuszowa - Parafia pw. św. Brata Alberta
Procesja eucharystyczna będzie wokół kościoła na mszy świętej o godzinie 8, 10 i 12. - Do przygotowania ołtarzy zapraszamy mężczyzn, którzy wykonywali tę pracę w ubiegłym roku. Do pomocy ubierania ołtarzy zapraszamy Różę pana Zbigniewa Pastuły - proszą duchowni.

W czwartek w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej msze święte będą odprawione również o 16 i 20.

  • Cmolas - Parafia pw. Przemienienia Pańskiego
W czwartek o godz. 10 uroczysta suma z procesją do czterech ołtarzy. - Prosimy, aby w organizację ołtarzy zaangażowały się grupy: I ołtarz – LSO i OAZA; II ołtarz – KSM; III ołtarz – Akcja Katolicka. Przygotowanie ołtarza polowego zajmie się siostra Maria wraz z parafianami z Hadykówki - informuje parafia.

Ołtarze będę znajdować się poza terenem świątyni. Wierni przejdą ulicami Cmolasu, zatrzymując się m.in. przy zabytkowym kościółku czy ołtarzu polowym.

W tym dniu msze św. odprawione zostaną także o godz. 7 i 17.

  • Majdan Królewski - Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła
Msza św. z procesją odprawiona zostanie o godz. 10.30. Następnie wierni przejdą do ołtarzy znajdujących się przy figurze (Plac Konfederatów Barskich), przy szkole (ul. Jagiellońska), na ul. Mickiewicza oraz na końcu ulicy ks. Stępnia (ołtarz z drugiej strony szkoły).
Dzikowiec - Parafia pw. św. Mikołaja

Procesja po sumie o godz. 11. Ołtarze ustawione zostaną wokół kościoła (przy kapliczkach). Tego dnia msze św. również o godz. 8.30 i 16.

  • Raniżów - Parafia pw. Wniebowzięcia NMP
Procesja po mszy św. o godz. 11.30. Wierni wyruszą w kierunku rynku do czterech ołtarzy. Pierwszy - przy szkole podstawowej, drugi na Osiedlu Skotnia, trzeci obok cmentarza, czwarty przy straży.

Tego dnia nabożeństwa tak jak w niedzielę. Nie będzie tylko mszy św. o godz. 15

  • Niwiska - Parafia pw. św. Mikołaja
O godz. 10  procesja do czterech ołtarzy: pierwszy przy figurze św. Józefa, drugi - przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa, trzeci - w grocie Matki Bożej oraz czwarty - przy figurze św. Jana Pawła II.

Msze święte również o godz. 7 i 15.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy