Reklama

Bon turystyczny 2023. Gdzie go wykorzystać w Kolbuszowej i okolicy? [LISTA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do 31 marca 2023 roku będzie można wykorzystać bon turystyczny. Czasu jest więc coraz mniej. To jednorazowe świadczenie, które przysługuje (prawie) każdej rodzinie, która ma co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia. Gdzie bon można wykorzystać w Kolbuszowej lub okolicznych miejscowościach?

Wartość pomocy to 500 złotych na dziecko. W przypadku dzieci niepełnosprawnych bon turystyczny wynosi 1000 złotych. Co ważne, bon (rodzice nie dostają gotówki do ręki) przyznany jest tylko na dzieci urodzone do końca 2021 roku, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”. Oznacza to, że dzieci urodzone w roku 2022 i 2023 nie otrzymają świadczenia. 

W pierwszej wersji bon turystyczny należało wykorzystać do 31 marca 2022 roku. Termin ten następnie wydłużono o kolejne kilka miesięcy - do września 2022 roku. Ostatecznie, ze względu na wciąż dużą liczbę niezrealizowanych bonów, rząd postanowił ponownie wydłużyć termin o pół roku - do końca marca 2023 roku. 

Jak sytuacja z wykorzystaniem bonów wygląda w powiecie kolbuszowskim? Rzeszowski oddział ZUS-u nie dysponuje danymi z podziałem na powiaty. 

- Mamy dane w skali województwa. Na Podkarpaciu, na 230 790 udostępnionych bonów turystycznych, aktywnych jest 201 601, z czego 118 597 zostało wykorzystanych w 100 procentach

- mówi Wojciech Dyląg, rzecznik rzeszowskiego oddziału ZUS-u.

Wciąż 112 193 bonów dla dzieci z Podkarpacia nie zostało wykorzystanych wcale lub w całości. 29 189 z nich nawet nie zostało aktywowanych. Można to zrobić  na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce [Ogólny]. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę [Polski Bon Turystyczny], a następnie [Mój bon]. Bon można aktywować w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami.

Na całym Podkarpaciu do 1486 podmiotów turystycznych trafiło z tytułu płatności bonem 92 285 610,36 zł. Sprawdź jakie firmy z powiatu kolbuszowskiego akceptują taką formę płatności (dane na 23 stycznia 2023)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE