Reklama

Bliżej do A4

Opublikowano:
Autor:

Bliżej do A4 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czy mieszkańcy północnego Podkarpacia zyskają szybszy wjazd na autostradę?

Kilka tygodni temu u wicemarszałka Bogdana Romaniuka odbyło się spotkanie samorządowców z północnej części Podkarpacia w sprawie partycypacji w kosztach przygotowania dokumentów wstępnych. Mają one wykazać racjonalność budowy kolejnego zjazdu z autostrady. 
Łączniki

- Dojazd byłby szybszy i krótszy zarówno dla mieszkańców miasta i gminy, jak też dla firm prowadzących swoją działalność na terenie chmielowskiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dojazd powstałby w miejscu łączącym A4 z krajową czwórką, w kierunku Sędziszowa. Dotychczas można było korzystać ze zjazdu w Borku, tylko że jest on dość trudny do przejechania, a prowadzi przez Majdan Królewski i Niwiska. Część naszych przedsiębiorców korzysta natomiast ze zjazdu w Zawadzie pod Dębicą. 

Jak poinformował burmistrz Ordon, dodatkowo budowany łącznik w Kolbuszowej Górnej w stronę Sędziszowa pozwoli uniknąć jazdy przez centrum Kolbuszowej, co jest bardzo dużą uciążliwością. W przypadku budowy kolejnego zjazdu, także ten łącznik sprawiłby, że czas dojazdu znacznie by się skrócił.

Jeżeli gmina się zgodzi, 16 października dojdzie do oficjalnego podpisania umowy między marszałkiem województwa a samorządami i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE