Reklama

Blisko pół tysiąca mieszkańców naszego powiatu na kwarantannie

Opublikowano: sob, 10 paź 2020 16:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z dnia na dzień wzrasta liczba mieszkańców powiatu kolbuszowskiego objętych kwarantanną. Wśród prawie 500 osób są m.in. podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Spiach (gm. Dzikowiec).

Do tej pory potwierdzono zakażenia Covid-19 u 80 mieszkańców naszego powiatu. Dzisiaj (10 października) było to pięć osób - dwóch mieszkańców gminy Kolbuszowa i po jednej osobie z gminy Raniżów i gminy Dzikowiec. 

 


 

Z danych wojewódzkiego sanepidu wynika, że 459 osób zostało objętych kwarantanną. Wśród nich jest część podopiecznych i personelu Środowiskowego Domu Samopomocy w Spiach (gm. Dzikowiec). Jak informuje kolbuszowski sanepid, u jednej z osób pracujących w ŚDS stwierdzono Covid-19. 

Przypomnijmy, że czas trwania kwarantanny wynosi 10 dni.  Policja, w ramach patroli, odwiedza osoby, które są objęte kwarantanną i sprawdzają, czy pozostają w miejscu swojego zamieszkania.

Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej do 30 tys. zł na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają. Decyzja, co do konkretnej wysokości kary jest zawsze indywidualna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +1 / -0

    Maraton

    Zajmijcie się sobą a nie tania sensacją