Reklama

Bilety miesięczne tańsze dla uczniów szkół średnich w powiecie kolbuszowskim. Skorzystać może nawet 60 proc. dojeżdżających

Opublikowano:
Autor:

Bilety miesięczne tańsze dla uczniów szkół średnich w powiecie kolbuszowskim. Skorzystać może nawet 60 proc. dojeżdżających - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 60 proc. uczniów uczęszczających do szkół średnich w Kolbuszowej i Weryni zapłaci mniej za bilet miesięczny.

Na wsparcie mogą liczyć wychowankowie klas I, II, III oraz IV.

- Największą dopłatę w wysokości 50 proc. ceny biletu miesięcznego otrzymają uczniowie klas I, natomiast na 30-procentową bonifikatę mogą liczyć uczniowie klas II, III i IV - wyjaśnia Barbara Żarkowska ze Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej.

Wsparcie finansowe trafi do 65 proc. wychowanków szkół średnich. Pozostali nie korzystają z komunikacji publicznej.

To już czwarty rok z rzędu, gdy powiat dopłaca do biletów miesięcznych uczniom, którzy kontynuują edukację w jednej z trzech szkół średnich.

 Jak tłumaczy Józef Kardyś, starosta kolbuszowski, celem lokalnego programu, przyjętego przez radnych powiatowych, jest wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez pomoc materialną sprzyjającą kontynuowaniu nauki w szkołach średnich prowadzonych przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE