Reklama

Bilety komunikacji miejskiej przez telefon – kto może je kupować?

Opublikowano:
Autor:

Bilety komunikacji miejskiej przez telefon – kto może je kupować? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zawsze kupujesz bilety na autobusy i tramwaje w formie papierowej? Możesz jednak robić to o wiele łatwiej – wystarczy, że skorzystasz ze swojego telefonu i odpowiedniej aplikacji mobilnej!

Biletomaty stacjonarne i w pojazdach, punkty sprzedaży biletów, w tym kioski to tylko kilka miejsc, gdzie najczęściej zakupimy bilety komunikacji miejskiej. Jeśli także tak nabywasz bilety na autobusy i tramwaje, na pewno wiesz, że to nie zawsze idealny sposób na ich dostanie. Kolejki, brak odliczonej kwoty, niedziałające automaty, krótki czas do odjazdu – to tylko niektóre przypadki, które dotyczą zakupu zwykłych biletów. Mamy jednak alternatywę – bilety elektroniczne, które kupimy przez telefon.

Bilety elektroniczne zakupimy w kilkudziesięciu miastach w Polsce, a ich liczba stale rośnie. To między innymi Warszawa, Kraków, Poznań, Trójmiasto, Radom, Częstochowa, Gorzów Wielkopolski czy Rzeszów bilety dostępne są za pośrednictwem kilku różnych aplikacji mobilnych w zależności od miasta.

Jedną z najczęściej używanych aplikacji mobilnych do zakupu biletów jest mPay. To aplikacja przeznaczona również do prowadzenia innych transakcji mobilnych, między innymi do opłacania miejsc parkingowych, zakupów w sklepach, rachunków, doładowań telefonu i gier, a także do wykonywania przelewów pomiędzy użytkownikami. Płacimy podpiętą kartą albo z wirtualnej portmonetki, którą doładowujemy przelewami. Aplikacja mPay dostępna jest na wszystkie systemy – Android, Apple iOS oraz Windows.

Korzystanie z aplikacji mobilnych do zakupu biletów komunikacji miejskiej ma wiele zalet. Warto wskazać między innymi na wygodę, oszczędność czasu, a także na bezpieczeństwo takich transakcji. Nie musimy już stać w kolejkach i denerwować się, że ucieknie nam autobus albo tramwaj, nie musimy mieć przy sobie portfela z pieniędzmi, bilety możemy kupić w dowolnym czasie – także w nocy, w weekendy i w święta.

Zatem jeśli masz smartfon z dostępem do internetu i jesteś w mieście, które pozwala na dokonanie zakupu biletu elektronicznego, warto dołączyć do grona użytkowników takich aplikacji. To łatwe!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE