Reklama

Bezpłatne porady prawne w Kolbuszowej w 2023 roku. W którym miejscu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva.com

Bezpłatne porady prawne w Kolbuszowej w 2023 roku. W którym miejscu? - Zdjęcie główne

Porady prawne udzielane są w Kolbuszowej. | foto Canva.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od nowego roku zmieniło się miejsce, w którym udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna. Zmianie uległy także godziny jej świadczenia. Zmiana dotyczy siedziby punktu udzielania bezpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa oraz nieodpłatnej mediacji w Kolbuszowej.

Od stycznia punkt ten mieści się w Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Jana Pawła II 8 (budynek na rogu skrzyżowania). Wcześniej punkt znajdował się on w budynku Inkubatora Przedsiębiorczości. 

Bezpłatną pomoc prawną w tym miejscu można uzyskać w poniedziałki i wtorki od godz. 8 do 16, środy i czwartki od 10 do 14 oraz w piątki od 9 do 13. 

- Oprócz punktu w Kolbuszowej bezpłatną pomoc prawną można uzyskać w Urzędzie Gminy w Niwiskach w środy od 12 do 16 oraz czwartki od 13 do 17 oraz w Urzędzie Gminy w Cmolasie, w każdy piątek od 8 do 12

- przypomina Barbara Żarkowska z kolbuszowskiego starostwa i dodaje:

- Z przyczyn od nas niezależnych przedstawiony powyżej harmonogram może ulec zmianie, dlatego też zalecamy każdorazowe sprawdzenie aktualnego wykazu dyżurów, który znajduje się na stronie głównej powiatu kolbuszowskiego w zakładce "Bezpłatne porady prawne".

Kobiety w ciąży mogą korzystać z pomocy prawnej poza kolejnością. 

Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:

  • poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym oraz o przysługujących prawach i obowiązkach, w tym w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym lub sądowo-administracyjnym;

  • wskazanie sposobu rozwiązania problemu prawnego;

  • przygotowanie projektu pisma w tych sprawach, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowo-administracyjnym;

  • sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w różnych rodzajach postępowań.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy