Reklama

Bezpłatne badania mammograficzne w powiecie kolbuszowskim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Bezpłatne badania mammograficzne w powiecie kolbuszowskim - Zdjęcie główne

Warto badać się regularnie, ponieważ może to uratować życie. | foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sierpniu w powiecie kolbuszowskim odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet. Pozwolą one wykryć wszelkie nieprawidłowości.

Badania skierowane są do kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonały bezpłatnego badania. Panie, które nie są objęte programem profilaktycznym, mogą przebadać się odpłatnie (koszt 100 zł). 

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu: 42 254 64 10 lub 517 544 004. Do rejestracji należy przygotować numer PESEL oraz numer telefonu. badanie będą wykonywane między godz. 9 a 17. 

Mammobus zatrzyma się w dwóch miejscowościach:

  • Majdan Królewski (27 sierpnia) - obok apteki
  • Kolbuszowa (25 sierpnia) - przy budynku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu
 

Do badania mammograficznego najlepiej przystąpić w trakcie miesiączki bądź po niej. Najlepszy czas to do 10. dnia cyklu. Piersi są wówczas mniej bolesne. Przed padaniem nie należy stosować dezodorantu ani balsamu lub kremu. Skóra powinna być czysta i sucha.

Na skórze nie powinny występować świeże rany lub otarcia. Egzema lub blizny nie dyskwalifikują do wykonania mammografii, ale źle wpływają na wartość diagnostyczną badania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy