Reklama

Bezpłatne badania dla kobiet w wieku od 25 do 69 lat. Liczba miejsc jest ograniczona. Cytomammobus przyjedzie do Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fundacja SOS życie

Bezpłatne badania dla kobiet w wieku od 25 do 69 lat. Liczba miejsc jest ograniczona. Cytomammobus przyjedzie do Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Badania będą wykonywane przez doświadczony personel. | foto fundacja SOS życie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Panie z terenu gminy Kolbuszowa będą miały możliwość skorzystać z bezpłatnego badania mammografii i cytologii. Cytomammobus przyjedzie pod stadion miejski. Pamiętaj o wcześniejszej rejestracji.

W czwartek i piątek (23 do 24 marca) panie będą miały okazję skorzystać w CytoMammobusie z cytologii i mammografii, a na badania dermatoskopowe można zarejestrować się na 25 marca bez względu na wiek i płeć. 

- Pragniemy zapewnić mieszkankom miasta i gminy Kolbuszowa dostęp do bezpłatnych kompleksowych badań mammograficznych i cytologicznych w naszej mobilnej przychodni –CytoMammobus. Dodatkowo będziemy prowadzić badania dermatoskopowe skóry dla wszystkich zainteresowanych – bez względu na wiek i płeć

- zachęcają przedstawiciele fundacji SOS Życie

Aby umówić się na konkretną godzinę, wystarczy zadzwonić pod numer 17 582 40 60. Rejestracja jest czynna od godz. 8-17. Cytomammobus stanie obok stadionu przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej, a badania będą wykonywane przez doświadczony personel w godz. 9-17. 


Bezpłatne badania dla kobiet


Mammografia i cytologia, te badania są bezpłatne dla kobiet objętych programem profilaktycznym wczesnego wykrywania raka piersi oraz programem wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Bezpłatna cytologia co 3 lata - kobiety w wieku 25-59 lat. Bezpłatna mammografia co 2 lata - kobiety w wieku 50-69 lat lub co 12 miesięcy, jeśli u krewnych wystąpił rak piersi. Cytologię pobiera wykwalifikowana położna i szczególnie zapraszamy młode panie od 25 roku życia. 


Zbadaj znamiona i pieprzyki


25 marca razem z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie zapraszamy na bezpłatne badania dermatoskopowe, które dedykowane są wszystkim zainteresowanym bez względu na płeć i wiek. Rejestracja obowiązkowa po numerem 17 582 40 60 – liczba miejsc ograniczona.

Badanie zostanie przeprowadzone w cytomammobusie w sobotę (25 marca) na parkingu przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej (stadion). 


Na czym polega badanie dermatoskopowe?


Podczas badania lekarz przykłada dermatoskop do zmiany skórnej, a urządzenie pozwala mu obejrzeć ją pod wielokrotnym powiększeniem. Dodatkowe oświetlenie obserwowanego obszaru pozwala uwidocznić głębsze struktury znamienia, co umożliwia wstępnie zakwalifikować zmianę skórną jako nowotworową lub też jako łagodne znamię barwnikowe. Badanie dermatoskopem nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Może być wykonywane w każdym wieku, także u kobiet w ciąży. 
Co powinno skłonić pacjenta do pilnej wizyty lekarskiej?


Pacjenta zaniepokoić powinny znamiona, które:
    • krwawią
    • szybko rosną
    • pojawiły się nagle
    • mają niejednolity kolor/ nieregularne brzegi
    • swędzą/ łuszczą się
    • wykazują stan zapalny

 

Fundacja SOS Życie nie ma jeszcze ustalonej trasy badań w kwietniu. O kolejnych miejscach postoju cytomammobusa będziemy informować na bieżąco. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy