Reklama

Bezpieczni na drodze

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczni na drodze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (28 września) policjanci z kolbuszowskiej komendy spotkali się z najmłodszymi uczniami z Zespołu Szkół w Cmolasie. Mundurowi przypomnieli dzieciom podstawowe zasady poruszania się na drodze.

O zagrożeniach czyhających na drodze uczniom pierwszej klasy opowiedziała Beata Chmielowiec, sierżant sztabowy z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. - Pani policjantka przypomniała podstawowe zasady poruszania się na drodze. Objaśniła również pierwszoklasistom znaczenie znaków i sygnałów drogowych, które mijają w drodze do szkoły – powiedziała Elżbieta Łagoda, wicedyrektor ZS i dodała: - Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom nasi najmłodsi uczniowie będą bardziej świadomi zagrożeń, a przez to będą bardziej uważać.

Nauczycielka podkreśliła, że oprócz zajęć z funkcjonariuszami, także rodzice powinni rozmawiać ze swoimi pociechami o zagrożeniach, jakie mogą czekać w drodze do szkoły. - Ważne, by rodzice przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z drogi i pamiętali o elementach odblaskowych. Naklejka na plecaku, kurtce czy opaska na rękę, sprawią, że dziecko będzie lepiej widoczne w świetle reflektorów, a przez to bezpieczniejsze – powiedziała wicedyrektor Zespołu Szkół w Cmolasie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE