Reklama

Beton wypiera drzewa. Co teraz?

Opublikowano:
Autor:

Beton wypiera drzewa. Co teraz? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zdawać by się mogło, że rozpoczęły się prace związane z budową zatoki postojowej w centrum Raniżowa. Jak się okazuje, kwota, którą na ten cel zabezpieczyła gmina, jest zbyt mała.

Na raniżowskim rynku ma powstać w sumie 19 nowych miejsc postojowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas wrześniowej sesji (uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego z przeznaczeniem na zagospodarowanie i wykonanie zatoki postojowej). Gmina Raniżów zabezpieczyła na ten cel  98 tys. 109 zł. Czy to wystarczy na wykonanie tej inwestycji?

 

 

Konieczna decyzja zarządu

Z takim pytaniem zwróciliśmy się do Aldony Gujdy, rzecznika prasowego Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Rzeszowie.

- Rada Gminy Raniżów w podjętej uchwale wyraziła wolę dofinansowania przedmiotowej inwestycji kwotą, która jest niewystarczająca dla jej realizacji - poinformowała rzecznik Gujda. - W związku z tym konieczna jest decyzja Zarządu Województwa Podkarpackiego o ewentualnym dofinansowaniu z budżetu województwa. Dopiero wówczas możliwe będzie rozpoczęcie realizacji zadania - wyjaśniła.

 

Ta sama firma

Jak dodała rzecznik prasowa PZDW, w przypadku dopięcia montażu finansowego, zatoka postojowa zostanie wykonana przez konsorcjum, którego liderem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Rzeszowie. Firma ta zajmowała się całą przebudową drogi wojewódzkiej - od końca obwodnicy Weryni do początku obwodnicy Sokołowa Małopolskiego. 

- Inwestycja będzie zlecona na podstawie umowy na roboty uzupełniające temu samemu wykonawcy - stwierdziła.

Na razie drzewa

Z dotychczasowego krajobrazu Rynku zniknęły drzewa rosnące wzdłuż drogi wojewódzkiej relacji Raniżów - Sokołów Małopolski. Decyzję zezwalającą na wycinkę drzew kolidujących z zatoką wydał wójt gminy Raniżów, w uzgodnieniu z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska.

Był protest

Przypomnijmy, że w lipcu został złożony pisemny protest przeciwko budowie parkingu i wycince drzew w centrum Raniżowa. Pod pismem podpisało się ponad 400 osób. 15 lipca protest wraz z podpisami mieszkańców został złożony w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie (PZDW), w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego i w Urzędzie Gminy Raniżów. Ostatecznie jednak radni większością głosów zdecydowali, że inwestycja będzie realizowana. 10 osób oddało głos "za". Od głosu wstrzymało się czterech radnych. Przeciwny inwestycji był tylko jeden z samorządowców - Jan Puzio.

Czy inwestycja otrzyma wsparcie finansowe ze strony Zarządu Województwa Podkarpackiego i doczeka się realizacji? Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE