Reklama

Będzie przecieranie oczu

Opublikowano:
Autor:

Będzie przecieranie oczu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wakacyjna pora sprzyja remontom szkół ponadgimnazjalnych. Roboty budowlane rozpoczęły się m.in. w kolbuszowskim LO.

- Prace remontowe trwają cały czas. Robotnicy weszli do szkoły już na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego i cały czas remontują budynek dydaktyczny - cieszy się Dariusz Fus, dyrektor ogólniaka. 

Pomoce i panele
W ramach inwestycji zostanie m.in. przebudowana instalacja elektryczna. Wymienione zostanie także oświetlenie na energooszczędne LED. - Zostaną wprawione nowe parapety, drzwi do sal wraz z framugami. Praktycznie cała szkoła zostanie odmalowana, a oprócz tego na dachu hali sportowo-widowiskowej, od strony ulicy, zostaną zainstalowane ogniwa fotowoltaiczne - wylicza dyrektor kolbuszowskiego LO. Na pracach remontowych się nie skończy. Szkoła wzbogaci się o nowoczesne wyposażenie i pomoce dydaktyczne. - Do naszej placówki trafi osiem tablic interaktywnych, 16 projektorów, 16 laptopów, 24 komputery stacjonarne i 24 monitory - zaznacza Dariusz Fus i dodaje: - Myślę, że we wrześniu niektórzy będą przecierać oczy ze zdumienia. Liczę na to, że nastąpi duża zmiana i pod względem estetyki, i pod względem bazy dydaktycznej.
Koszt prac, które zostaną zrealizowane w kolbuszowskim LO, to ponad 1,2 mln zł. Ich realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie udało się zdobyć powiatowi kolbuszowskiemu. W ten sposób z własnej kieszeni powiat wyłoży tylko nieco ponad 164 tys. zł. Resztę, czyli ponad 930 tys. zł, pokryje dotacja. 

Więcej w 30 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE