Reklama

Będzie bezpieczniej w Kolbuszowej

Opublikowano: czw, 2 lip 2020 09:22
Autor:

Będzie bezpieczniej w Kolbuszowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Minister Infrastruktury zatwierdził program inwestycji dla zadania mającego na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w m. Kolbuszowa (DK9). Zadanie zrealizowane zostanie jeszcze w tym roku.

Zadanie w Kolbuszowej będzie polegało na wykonaniu dodatkowego oznakowania i oświetleniu przejścia dla pieszych znakiem aktywnym D-6 w terenie zabudowanym. Oznakowanie będzie polegało na umieszczeniu kasetonu ze znakiem D-6 nad jezdniami drogi krajowej nr 9 wraz z oświetleniem miejsca przejścia dla pieszych co pozwoli na lepszą widoczność pieszych po zmroku.

Celem inwestycji jest ochrona pieszych na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Kolbuszowa. DK9 na odcinku przebiegającym przez tereny zabudowane miejscowości posiada przekrój szlakowy o szerokości jezdni 7 m, posiada obustronne utwardzone pobocza o zmiennej szerokości oraz chodnik zlokalizowany za rowem po obydwu stronach drogi. Prowadzi też znaczny ruch pojazdów (10581 poj/dobę), co ma odzwierciedlenie w znacznym udziale samochodów ciężarowych w strukturze ruchu pojazdów (ok. 21%) jadących w kierunku przejść granicznych w Barwinku oraz w Korczowej i Medyce.

- Budowa dodatkowego oznakowania oraz oświetlenia przejść dla pieszych wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i widoczność niechronionych użytkowników na tym odcinku drogi krajowej - powiedział Bartosz Wysocki, rzecznik GDDKiA w Rzeszowie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Marcin

  Po "wuju" ten artykuł. A gdzie niby ma byc to oświetlenie, cos napisane, żadnych konkretów i dobra jest.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -0

  Janek

  A morze Burmistrz zaproponowałby sygnalizację świetlną ? To najwyższy czas.

  • 2 lata temu | ocena +3 / -0

   Jajo

   "Morze" to mamy tylko bałtyckie ?