Reklama

Będzie apel w sprawie Sarii

Opublikowano:
Autor:

Będzie apel w sprawie Sarii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak poradzić sobie z uciążliwością odorową generowaną przez zakład Saria w Przewrotnem? Temat poddał na ostatniej komisji rozwoju gospodarczego i ochrony środowiska (24 stycznia) Mateusz Niemczyk, radny z Raniżowa.

Wygląda na to, że nieprzyjemny zapach, którego wytwórcą jest zakład w Przewrotnem, nie ustępuje. Temat porusza przy władzach gminy radny. - Proponowałbym, żebyśmy jako rada zwrócili się do Sarii z pytaniem, jak chcą rozwiązać problem odorowy. Wprawdzie wiele osób i instytucji już się zwracało zarówno do Sarii, jak i do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, ale dla mieszkańców jest to ciągle duży problem zapachowy - mówił podczas komisji Mateusz Niemczyk, samorządowiec z Raniżowa. - Już kilka lat słychać wytłumaczenie, że brak ustawy antyodorowej i już kilka rządów nad nią pracuje - dodał. Myślę, że im więcej osób i instytucji będzie w to zaangażowanych, tym lepiej dla wszystkich mieszkańców - argumentował radny. Jego zdaniem problem dotyczy zarówno Przewrotnego, w którym zakład się znajduje jak i oddalonego Raniżowa. Nieprzyjemny zapach wyczuwają także mieszkańcy Woli Raniżowskiej.

Więcej w 7 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE