Reklama

Będą szczepić w kolbuszowskiej synagodze?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Będą szczepić w kolbuszowskiej synagodze? - Zdjęcie główne

Budynek dawnej synagogi, w razie kiedy będzie tak potrzeba, zostanie przeznaczony na punkt szczepień przeciwko Covid-19.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Narodowy program szczepień przyspiesza. Pojawiła się informacja, że w Kolbuszowej ma powstać powszechny punkt szczepień. Gdzie dokładnie i skąd taki pomysł? Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka, oczekuje od lokalnych samorządów wytypowania i zgłoszenia podmiotów leczniczych i wskazanie miejsc, w których mogłyby znajdować się punkty szczepień.

W przypadku miasta nad Nilem samorządowcy brali pod uwagę różne warianty. Wojewoda sugerowała, aby takie miejsce utworzyć np. w sali gimnastycznej. Pojawił się jednak pomysł, aby ludzi przeciwko Covid-19 szczepić w budynku dawnej synagogi przy ul. Piekarskiej w Kolbuszowej. Obecnie znajduje się tam oddział kolbuszowskiej biblioteki.

- Jest to obiekt wolnostojący, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z dwoma wejściami. Znajduje się tam duża sala, gdzie można byłoby ustawić parawany. Gdyby zaszła taka potrzeba, to nawet trzy zespoły szczepienne mogłyby tam funkcjonować

- mówi Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Zgłoszony

W kolbuszowskiej lecznicy nie ma na tyle personelu, który mógłby zostać oddelegowany do obsługi kolejnego punktu szczepień. Pojawiła się jednak inna opcja.

- Zwróciła się do nas pisemnie firma Medyk, żeby zgłosić ich do wojewody jako podmiot leczniczy, który chce utworzyć w Kolbuszowej punkt szczepień

- dodał burmistrz Kolbuszowej. Tak też zrobiono, a jako potencjalną lokalizację punktu szczepień wskazano budynek dawnej synagogi.

Jak dodał burmistrz, samorząd przygotowuje się do sytuacji, kiedy szczepionek będzie tak dużo, że trzeba będzie uruchomić dodatkowe punkty. Brane są również pod uwagę namioty, w których odbywałyby się szczepienia.

- Wszyscy wiemy, że istniejące punkty szczepień są w stanie szczepić tyle osób, ile mają szczepionek

- dodał szef gminy.

Włodarz miasta podkreślił także, że w tym temacie nie ma żadnych działań ukrytych. Jest to odpowiedź na oczekiwanie wojewody, jeśli chodzi o tworzenie nowych punktów szczepień masowych we współpracy z samorządami. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast zostali poproszeni i zobowiązani do tego, żeby takie punkty przygotowywać.

Takich miejsc na terenie każdej gminy nie będzie trudno znaleźć. Problem pojawia się przy podmiotach leczniczych, które byłyby zainteresowane otwieraniem takich punktów łącznie z wolnym personelem w postaci pielęgniarek i lekarzy, którzy byliby zadysponowani tylko do wykonywania szczepień. Dlatego pojawiła się informacja, że szczepienia mogliby przeprowadzać m.in. farmaceuci i ratownicy medyczni. Jednak wszytko będzie zależne od tego, czy będzie wystarczająca liczba szczepionek.

Medyk mówi dość

Centrum Medyczne Medyk obecnie prowadzi kilka punktów szczepień na terenie powiatu kolbuszowskiego m.in. w Trześni. Jednak po ostatnich medialnych informacjach Medyk, rozważa zakończenie udziału w Narodowym Programie Szczepień (...) 

Tygodnik Korso Kolbuszowskie - e-wydanie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy