Reklama

Reklama

Będą strzelać z ostrej amunicji. Przez cały październik obowiązuje zakaz wstępu na poligon w Nowej Dębie

Opublikowano: pon, 1 paź 2018 11:30
Autor:

Będą strzelać z ostrej amunicji. Przez cały październik obowiązuje zakaz wstępu na poligon w Nowej Dębie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dotyczy to również dni wolnych i świątecznych.

Reklama

O bezwzględne przestrzeganie zakazu apeluje komendant Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych - Dęba.

- W ubiegłych latach nieprzestrzeganie tych zasad było przyczyną wielu tragedii. Bezmyślność oraz brak zdrowego rozsądku doprowadza do groźnych wypadków na poligonie, w których ofiarami są osoby cywilne - najczęściej dzieci i młodzież. Dzieje się tak niestety dość często przy milczącej akceptacji rodziców i dorosłych - zaznacza ppłk Bogdan Wójcik.

Jak dodaje szef nowodębskiego poligonu, teren ten jest stale patrolowany przez Żandarmerię Wojskową, a osoby łamiące zakaz podlegają karom administracyjnym, w tym finansowym.

Ćwiczenia i strzelania dzienno-nocne z użyciem ostrej amunicji mają potrwać do 31 października.


Fot. www.nowadeba.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.