Reklama

Będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Opublikowano:
Autor:

Będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 30 wolontariuszy już jutro wyjdzie na ulice naszego powiatu, aby kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze trafią na leczenie noworodków.

Podczas 26. już finału tysiące wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Na podstawowe oddziały neonatologiczne, dzięki tym pieniądzom, trafi specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Tylko kwesta
Jak co roku silną grupę wolontariuszy wystawi Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej. - Tradycyjnie, od wielu już lat, mamy 30 wolontariuszy – wyjaśnia Wanda Jasińska, nauczycielka języka polskiego, która stoi na czele sztabu w kolbuszowskim LO. - W tym roku nastawiamy się przede wszystkim na kwestowanie. Nie organizujemy żadnej dodatkowej imprezy, otwartej czy zamkniętej, żadnych koncertów, tylko po prostu kwestujemy na ulicach – dodaje.

Wolontariuszy będzie można spotkać nie tylko w mieście nad Nilem. - Wychodzimy poza Kolbuszową. Nasi uczniowie będą kwestować także w miejscowościach, w których mieszkają. Będzie można ich zobaczyć w Weryni, Kolbuszowej Górnej, Niwiskach i Cmolasie, głównie w okolicach kościołów. W niedzielę to właśnie tam są największe skupiska ludzi, więc będziemy chcieli to wykorzystać – oznajmiła Wanda Jasińska.

Więcej w 2 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE