Reklama

Batalia sołtysa

Opublikowano: pon, 22 maj 2017 15:57
Autor:

Batalia sołtysa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Według gospodarza wsi mazurskie ognisko muzyczne jest pomijane w finansowaniu przez gminę. Sołtys zagroził, że jeżeli się to nie zmieni, to za występy muzyków pobierana będzie opłata. Co na to urząd?

Sprawozdanie z realizacji programu współpracy gminy Raniżów z organizacjami pozarządowymi za 2016 rok wywołało na ostatniej sesji (27 kwietnia) niemałe zamieszanie. Głos zabrał sołtys Mazurów, który prosił o wsparcie dla ogniska muzycznego działającego w jego sołectwie. - Widzę, że są przeznaczone duże kwoty na różne sprawy. Wiemy, że ognisko muzyczne działa w Mazurach i dzieciaki płacą duże pieniądze. Co zrobić, żeby zostało ono ujęte w tym finansowaniu? - dopytywał sołtys Adamczyk, zaznaczając, że co roku zabiega dla ogniska o wsparcie. - Chodzę i proszę, bo chcę tym dzieciakom ulżyć trochę. Ognisko prężnie działa. Jest tam 11 osób, które ćwiczą i uczestniczą we wszystkich imprezach organizowanych w Mazurach, ale też były np. koncerty kolęd we wszystkich kościołach na terenie całej gminy - powiedział sołtys.
 
Nie jest stowarzyszeniem
Odpowiedzi gospodarzowi wsi udzieliła obecna na sesji skarbnik gminy. - Jeżeli chodzi o ognisko, to ono nie ma możliwości finansowania z tej puli (z puli pieniędzy przeznaczonych na współpracę z organizacjami pozarządowymi - przyp. red.), w związku z tym, że państwo Niezgodowie, prowadzący ognisko, nie są stowarzyszeniem – wyjaśniła Małgorzata Puzio, skarbnik gminy i dodała, że ognisko może być dofinansowane tylko poprzez instytucje kultury, takie jak Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie.

Więcej w 20 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.