Reklama

Barierka bezpieczeństwa przed domem Bytnara

Opublikowano: sob, 21 wrz 2019 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Barbara Bochniarz po raz kolejny zabiera głos na obradach Rady Miejskiej w Kolbuszowej.

Mieszkańcy domu, w którym urodził się Janek Bytnar, przy ul. Nowe Miasto, zwrócili się z prośbą do radnej Barbary Bochniarz. Chcą oni, aby przed budynkiem powstała barierka. Umożliwiłaby ona odwiedzającym zwiększenie bezpieczeństwa. 

Przybliżyć postać

- W Kolbuszowej nie mamy wielu zabytków - nadmieniła radna Barbara Bochniarz.  Podkreśliła, że w jednej z rozmów przyjezdni zapytali o miejsce, w którym mogliby poznać historię Bytnara. - Janek Bytnar "Rudy" jest to fantastyczny bohater, który urodził się na naszych ziemiach - podkreśliła Bochniarz. Radna poddała pomysł, aby uruchomić w nowym muzeum wystawę. - Myślę, że mamy wiele publikacji i zdjęć - zaznaczyła i dodała: - Warto by było przybliżyć tę postać i się nią pochwalić. 

Przy okazji 

Barbara Bochniarz zwróciła się także do Krzysztofa Wilka, przewodniczącego rady miejskiej, o informację, na jakim etapie jest postępowanie w sprawie diet dla sołtysów. Radna zaznaczyła, że były już spotkania i pewne ustalenia w tej sprawie. - Nie chodzi mi o diety radnych, bo ja jestem przeciwna ich podnoszeniu - podkreśliła Bochniarz. Radna zaznaczyła, że będzie interweniować w sprawie gospodarzy sołectw, ponieważ mają oni na bieżąco wydatki związane ze swoimi funkcjami.

W drodze wyjątku

Krzysztof Wilk na ostatniej sesji zrobił wyjątek dla radnej i udzielił jej wyjaśniania. Prawdopodobnie na najbliższej sesji, po posiedzeniu prezydium, Bochniarz jak i pozostali radni zostaną poinformowani o ustaleniach włodarzy. W temacie diet samorządowcy mieli się spotkać początkiem września. Obrady zostały zwołane z inicjatywy Krzysztofa Wilka, przewodniczącego rady miejskiej. Przewodniczący komisji i klubu zostali zaproszeni na spotkanie w tej tematyce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.