Reklama

Barbara Bochniarz wnioskuje o próg zwalniający przy ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej. Magistrat odpowiada

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Barbara Bochniarz wnioskuje o próg zwalniający przy ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej. Magistrat odpowiada - Zdjęcie główne

- Sytuację pogarsza olbrzymia liczba pojazdów, szczególnie ciężarowych, które traktują tę ulicę jako objazd rodna przy ul. Rzeszowskiej - zwraca uwagę radna Barbara Bochniarz. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radna Barbara Bochniarz, członkini Rady Miejskiej w Kolbuszowej, wnioskowała o próg z przejściem dla pieszych. Co na to urząd miejski?

Natężony ruch, szybko poruszające się samochody i brak działań zmierzających do ułatwienia i zwiększenia bezpieczeństwa dla pieszych. Radna Barbara Bochniarz interweniuje w tej sprawie. Napisała interpelację skierowaną do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

Chodnik na metr szeroki

- Zwracam się z prośbą o zamontowanie progu zwalniającego wraz z przejściem dla pieszych przy ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej na odcinku pomiędzy ul. Krakowską a ul. Nowe Miasto

- apelowała radna Barbara Bochniarz, członkini Rady Miejskiej w Kolbuszowej. 

Jak zaznaczyła, na wspomnianym odcinku samochody poruszają się z nadmierną prędkością. - Dowodem są liczne uszkodzenia płotów oraz ścian domów - zaznaczyła radna. Dodała, że na tym odcinku chodniki są wąskie. Miejscami nie mają nawet metra szerokości, co dodatkowo zwiększa niebezpieczeństwo przechodniów i rowerzystów. 

Radna argumentuje zasadność swojej petycji. Zaznacza, że mieszkańcy obawiają się poruszać się po tym odcinku drogi, gdyż samochody ocierają się praktycznie o przechodzących. - Sytuację pogarsza olbrzymia liczba pojazdów, szczególnie ciężarowych, które traktują tę ulicę jako objazd rodna przy ul. Rzeszowskiej - napisała.

Komisja zadecyduje

Radna Barbara Bochniarz nie musiała długo czekać na odpowiedź. Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, po kilku dniach odpowiedział na pismo w sprawie zamontowania progu zwalniającego wraz z przejściem dla pieszych przy ul. Piłsudskiego na odcinku pomiędzy ul. Krakowską a ul. Nowe Miasto. 

- Informuję, że interpelacja zostanie przekazana do rozpatrzenia przez powiatową Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kolbuszowej

- czytamy w odpowiedzi Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

Wspomniana komisja składa się z sześciu osób: przedstawiciela policji, starostwa powiatowego, zarządu dróg powiatowych oraz przedstawiciela danej gminy. O wynikach wizji w terenie i decyzji komisji poinformujemy w kolejnych numerach Korso Kolbuszowskie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy