Aż 4 medale dla kolbuszowskiej Tiki-Taki

Aż 4 medale dla kolbuszowskiej Tiki-Taki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCISiedmiu zawodników reprezentowało kolbuszowską Tiki -Takę w mistrzostwach Polski LZS-ów, które odbyły się w Ciechanowie. Nasz klub wywalczył 4 złote medale.

- Poziom zawodów, w których wystartowali zawodnicy z 120 klubów z całej Polski, tradycyjnie był bardzo wysoki – wspomina trener Bogdan Karkut.

Biegacze uzyskali wiele świetnych wyników, a autorką jednego z najlepszych była Magda Niemczyk. Wystartowała na dwóch dystansach: 100 i 200 metrów. Zdobyła dwa złote medale. Na pierwszym z nich uzyskała 11, 93 sekundy. - Jest to nie tylko najlepszy wynik na listach krajowych w kategorii do 18 lat, ale też zarazem wyrównany 23-letni rekord Podkarpacia Edyty Reli z Resovii – zaznacza Karkut. Magda była najszybsza również na dystansie 200 merów. Wygrała z czasem 24,59. – To wynik lepszy od minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na mistrzostwa Europy – dodaje trener Tiki-Taki. Z dwoma medalami do domu wróciła Wiktoria Wrońska (kat. do 23 lat). Zdobyła brąz na 100 metrów (12,54) i srebro na 200 metrów (25,04).

Blisko medalu, na dystansie 3000 metrów, była Monika Węgrzyn. Jeszcze do drugiego kilometra była druga, ale biegła z naciągniętą kilka dni wcześniej w biegu górskim łydka i ostatecznie ukończyła bieg tuż za podium na czwartym miejscu. W biegu na 1500 metrów Jakub Chudzik zajął dziesiąte, a Wiktor Zięba jedenaste miejsce. Zawodnicy w drugim dniu zmagań wystartowali na dystansie 800 metrów i tu Kuba był dziewiąty, zaś Wiktor dwudziesty. 10. i 11. miejsca w biegu na 100 metrów w kat. do 20 lat zajęły, odpowiednio: Wiktoria Rzucidło oraz Karolina Czachor.

- Liczyliśmy też na medal naszej sztafety 4x400 m dziewcząt, ale z powodu lekkiej kontuzji wypadła nam druga po Wiktorii Wrońskiej najlepsza na dystansie 400 m sprinterka, czyli Magda Niemczyk. Po biegu Wiktorii Wrońskiej i Wiktorii Rzucidło prowadziliśmy na półmetku biegu. Choć Monika Węgrzyn i Karolina Czachor dzielnie walczyły, to nie miały szans dotrzymać kroku specjalistkom od tego dystansu – wspomina Karkut.

Ostatecznie dobiegły na piątej, punktowanej pozycji. W klasyfikacji medalowej Tiki -Taka zajęła bardzo wysokie, szesnaste miejsce, zaś w punktowej 26. w gronie ponad 120 klubów z całej Polski. W najbliższy weekend nasz klub czekają kolejne wyzwana. Odbędą się mistrzostwa młodzików w Przemyślu. Wiktoria Wrońska prawdopodobnie wystartuje w Białej Podlaskiej w mistrzostwach Polski do 23 lat, zaś Monika w Sudetach, w lidze biegów górskich. - O ile wyleczy drobny uraz łydki – uzupełnia Karkut. Szkoleniowiec Tiki -Taki cieszy się, że jego zawodnikom w dojściu do zdrowia przy kontuzjach, bezinteresownie pomaga fizjoterapeuta Arseniusz Burkiewicz.