Reklama

Asfalt na drodze relacji Mechowiec-Werynia. To idealny skrót do Kolbuszowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Asfalt na drodze relacji Mechowiec-Werynia. To idealny skrót do Kolbuszowej  - Zdjęcie główne

Czy dojdzie do remontu drogi?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W najbliższym czasie dużo zadziać ma się na drogach na terenie gminy Dzikowiec. O planach mówił Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec.

Włodarz dzikowieckiej gminy poinformował, że na poszerzenie ulicy Cichej w Dzikowcu zakupiono cztery działki. W trakcie opracowania jest projekt budowy tej ulicy. 

Gmina Dzikowiec otrzymała także pieniądze z Funduszu Solidarności Europejskiej w kwocie 188 528,25 zł na remont drogi gminnej Kopcie-Zapole. Remont obejmuje kilkaset metrów drogi. Opracowano już projekt remontu tego traktu.

Remontowana ma być także droga gminna w Mechowcu. Chodzi o drogę na tzw. Zagrodach w kierunku przysiółka Kolonia w Weryni. Droga ta jest wysypana żwirem i bardzo długo czeka na remont. Wielokrotnie zarówno mieszkańcy, jak i sołtys Mechowca, zabiegali o to, aby powstał tam asfalt. Problem w tym, że droga nie do końca była uregulowana prawnie i była w części w prywatnych rękach. Józef Gancarz, sołtys Mechowca, poinformował, że droga w pełni należy już do gminy Dzikowiec, a urząd czeka na decyzję o przyznaniu dofinansowania na jej remont. 

Należy ona w połowie do gminy Kolbuszowa i krzyżuje się z małą obwodnicą Kolbuszowej i Weryni. Czy uda się ją w pełni wyasfaltować? Leży to w gestii zarówno gminy Dzikowiec, jak i gminy Kolbuszowa. Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy