Reklama

Anita w gronie stypendystów

Opublikowano:
Autor:

Anita w gronie stypendystów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Anita Róg, pochodząca z Porąb Dymarskich młoda, zdolna poetka znalazła się w gronie stypendystów literackich Fundacji "Arkona".

Fundacja "Arkona" im. Jarosława Zielińskiego już od czterech lat aktywnie wspiera twórczość młodych i uzdolnionych poetycko uczniów szkół średnich, fundując stypendia i przyznając doroczną Nagrodę Literacką "Złota Róża".

Tegoroczne wręczenie wyróżnień odbyło się we wtorek (26 września), w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży na warszawskim Ursynowie. Uroczystość poprowadzili: Mikołaj J. Wachowicz, członek kapituły konkursu, poeta i dziennikarz oraz Stanisław Grabowski, prezes Fundacji "Arkona". Decyzją kapituły konkursu, "Złotą Różę" otrzymała Anna Maria Musz za tomik poetycki "Lot nad miastem". Stypendia literackie na rok szkolny 2017/2018 przyznano z kolei: Anicie Róg, uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, a zarazem członkini Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, Gabrieli Swatek z Wojsławic i Marcinowi Dominikowi Molskiemu z Warszawy. Uhonorowano także pośmiertnie młodziutką poetkę Ewę Adamską.

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE