Reklama

Akt oskarżenia już niebawem

Opublikowano:
Autor:

Akt oskarżenia już niebawem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prokuratura w Tarnobrzegu zebrała kompletny materiał dowodowy w sprawie wypadku w Weryni. Śledczy przygotowują akt oskarżenia.

- Na chwilę obecną czekamy na opinię biegłego z zakresu ruchu lądowego celem rekonstrukcji przebiegu wydarzenia – mówi Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. - Ma on ocenić prędkość i technikę jazdy uczestników wypadku. Określić, kto się przyczynił do tego, że doszło do tragicznego zdarzenia – wyjaśnia nasz rozmówca.

Opinia biegłego ma być gotowa końcem lipca lub początkiem sierpnia. Po jej uzyskaniu prokurator będzie mógł podjąć dalsze czynności zmierzające do zamknięcia śledztwa. - Prawdopodobnie skończy się to skierowaniem aktu oskarżenia do sądu. Myślę, że w ciągu dwóch, trzech miesięcy ta sprawa zostanie zamknięta – mówi Andrzej Dubiel.

Jak podkreśla rzecznik, sytuacja nie zmieniła się w przypadku postawienia zarzutów. Usłyszał je tylko jeden uczestnik wypadku – Kamil H., kierowca busa. Wobec 25-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego (20 tys. zł), dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu. Kamilowi H. grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: w tragicznym wypadku, do którego doszło 26 marca tego roku w Weryni (na zakrętach w Rejowcu), trzy osoby zginęły na miejscu. Kolejne dwie zmarły w szpitalu. Ofiary wypadku miały od 18 do 29 lat. Kierowcy tira, z którym zderzył się bus, nic się nie stało.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE