Reklama

Akcja kolbuszowskiego LO – Światełko pamięci dla Łyczakowa

Opublikowano:
Autor:

Akcja kolbuszowskiego LO – Światełko pamięci dla Łyczakowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak co roku, ruszyła już akcja „Światełko pamięci dla Łyczakowa”. To dzięki niej w dniu 1 listopada na lwowskich nekropoliach zapłoną tysiące zniczy.

„Zebrane w Polsce białe i czerwone znicze przez cały dzień rozpalają i roznoszą, nawet w najbardziej zapomniane zakątki cmentarza, Polacy z Ukrainy. Jeszcze kilka lat temu 1 listopada na Łyczakowie paliły się tylko pojedyncze znicze” – mówi Wanda Jasińska nauczycielka kolbuszowskiego liceum

Akcja „Światełko pamięci” to zmieniła. W tym roku będzie tak samo, bo akcja już trwa, choć jej efekt będzie widać dopiero 1 listopada.

Znicze, którymi rozbłyśnie ta najsłynniejsza i najstarsza lwowska nekropolia zbierają samorządy, stowarzyszenia kresowian, a przede wszystkim szkoły. W zbiórkę zaangażowało się kolbuszowskie LO. Akcja potrwa do 25 października. Zaraz potem znicze pojadą prosto do Lwowa - na Łyczaków i bliski sercu wszystkich Polaków Cmentarz Orląt, gdzie pochowano gimnazjalistów i studentów, obrońców miasta z lat 1919-21. 

Koordynatorami zbiórki są nauczycielki kolbuszowskiego LO: Wanda Jasińska i Małgorzata Miąso.

Zachęcamy do udziału w akcji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE