Reklama

Afera z wadliwymi szczepionkami. Jak sytuacja wygląda w powiecie kolbuszowskim?

Opublikowano:
Autor:

Afera z wadliwymi szczepionkami. Jak sytuacja wygląda w powiecie kolbuszowskim?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zaniepokojeni rodzice z powiatu kolbuszowskiego dzwonią do przychodni i dopytują o to, czy ich dziecko mogło zostać zaszczepione preparatem przeznaczonym do utylizacji.

O tym, że w przychodniach i ośrodkach zdrowia wykorzystywano szczepionki nadające się do utylizacji, napisał kilka dni temu „Dziennik Gazeta Prawna”. Problem wynikł z tego, że lekarze użyli nieprawidłowo przechowywanych preparatów (w niewłaściwej temperaturze).

Jak podano, w całym kraju mali i duzi pacjenci mogli otrzymać szczepionki, które nadawały się do utylizacji. Mogło to być nawet 300 osób, a wśród nich nawet noworodki. Wśród preparatów wymienianych przez „Dziennik Gazetę Prawną” można znaleźć m.in. szczepionki przeciwko pneumokokom, meningokokom, ospie wietrznej czy gruźlicy.

Barbara Dudzińska, szefowa kolbuszowskiego sanepidu, zapewnia, że w ostatnim okresie, w naszym powiecie, nie było przypadków, aby szczepionki były utylizowane z powodu przegrzania. Jak wyjaśnia, sanepid sprawuje nadzór nad placówkami, w których są one przechowywane. - Żadnych nieprawidłowości nie stwierdziliśmy - mówi dyrektor Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kolbuszowej.

 

Więcej w aktualnym Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE