Reklama

Absolwent kolbuszowskiego LO dawcą szpiku

Opublikowano:
Autor:

Absolwent kolbuszowskiego LO dawcą szpiku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mateusz Jagodziński - Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej został dawcą komórek macierzystych - dawcą szpiku kostnego.

Blisko dwa lata temu Mateusz zarejestrował się jako potencjalny dawca w organizowanym przez LO Dniu Dawcy. Za pomocą przeszczepu szpiku kostnego leczy się ponad 50 różnych chorób, ale niezwykle ważna jest zgodność tkankowa. Zdarza się, że dawca i biorca mający zgodność tkankową mieszkają w różnych krajach, a nawet na różnych kontynentach. A jednak medycyna pozwala ratować ludzkie życie o ile znajdzie się w bazie danych odpowiedni dawca. 

Tak jest właśnie w przypadku Mateusza, który zdecydował się na ratowanie zdrowia, może nawet życia młodej kobiecie ze Szwajcarii. To wielki dar serca ze strony absolwenta kolbuszowskiego liceum. 

Jesteśmy dumni z takiej postawy, serdecznie Mateuszu gratulujemy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE