Reklama

950 zgłoszeń w 10 miesięcy. O czym informowali policjantów mieszkańcy?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Posłuszny

950 zgłoszeń w 10 miesięcy. O czym informowali policjantów mieszkańcy? - Zdjęcie główne

Policjanci kontrolowali odcinki dróg wskazane przez mieszkańców. | foto Bartosz Posłuszny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwa razy więcej zgłoszeń niż w ubiegłym roku odnotowali kolbuszowscy policjanci na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Czego najczęściej dotyczyły przesłane wiadomości? Ile z nich się potwierdziło? Sprawdzamy.

- Jak wynika z gromadzonych danych, zainteresowanie tym narzędziem jest wśród mieszkańców powiatu kolbuszowskiego jest coraz większe

- mówi Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy kolbuszowskiej policji.

W ubiegłym roku na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa naniesiono 507 zgłoszeń. Od początku tego roku do końca października odnotowano już 950 zgłoszeń.

Z tej liczby:

  • 417 zostało potwierdzonych
  • 378 nie potwierdzono
  • 148 zostało uznanych jako żart/pomyłka
  • 7 znajdowało się w tym czasie w weryfikacji.
 

Wśród zgłoszeń potwierdzonych najwięcej, bo aż 341 dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, głównie na terenie gminy Majdan Królewski oraz gminy Raniżów. 

-  Funkcjonariusze potwierdzili ponad 100 przypadków przekraczania dozwolonej prędkości na odcinku drogi wojewódzkiej relacji Dzikowiec - Raniżów - Staniszewskie oraz blisko 50 przypadków przekroczenia prędkości na drodze krajowej nr 9 na odcinku Hadykówka – Majdan Królewski

- informuje rzecznik.

Podobny problem zgłaszany jest też na ul. Narutowicza w Kolbuszowej (18 potwierdą zonych przypadków) czy na ul. Tarnobrzeskiej w Kolbuszowej Dolnej (10 przypadków). Kierowcy jeżdżą za szybko także m.in. w Lipnicy, Woli Raniżowskiej, Hucie Przedborskiej, Trześni, Bukowcu, Kosowach czy Świerczowie.

Dzięki zgłoszeniom poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonariusze potwierdzili też ponad 40 przypadków spożywania alkoholu przy ul. 11 Listopada w Kolbuszowej i jeden przypadek przy ul. Parkowej. Wśród potwierdzonych zgłoszeń znalazło się też 24 przypadki niewłaściwej infrastruktury drogowej oraz 7 dzikich wysypisk śmieci.

- Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997

- zaznacza oficer prasowy KPP Kolbuszowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy