Reklama

500 plus na papierosy i alkohol

Opublikowano:
Autor:

500 plus na papierosy i alkohol - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nadużywanie alkoholu, upośledzenie umysłowe i niezaradność w podejmowaniu decyzji – to najczęstsze powody odbierania rodzinom świadczenia „500 plus”. Pieniądze zastępuje wówczas pomoc rzeczowa.

Wydawanie pieniędzy z programu „Rodzina 500 plus” niezgodnie z ich przeznaczeniem uzasadnia niewypłacanie przez GOPS gotówki. Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w całej Polsce jest obecnie 300 takich przypadków, w tym dwa z naszego powiatu.

Niezgodnie z przeznaczeniem

Przepisy ustawy „500 plus” przewidują niewypłacanie świadczenia w gotówce w określonych przypadkach. Ośrodki pomocy społecznej mają prawo wydać taką decyzję wówczas, gdy pracownik socjalny, opiekun rodziny, kurator czy osoba postronna zauważy, że pieniądze są wydawane niezgodnie z przeznaczeniem. - Celem świadczenia wychowawczego jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych – tłumaczy Zbigniew Rębisz z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej. - Pieniądze mają być wydawane na te rzeczy, które są najbardziej potrzebne, a przede wszystkim związane z dziećmi – dodaje Józefa Kochanowicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Raniżowie.

Więcej w 34 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE