Reklama

38 tysięcy dla województwa podkarpackiego. Na co?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

38 tysięcy dla województwa podkarpackiego. Na co? - Zdjęcie główne

foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Majdańska gmina udzieli pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego. Ile pieniędzy zostanie przekazanych i na jakie zadanie?

Sprawa dotyczy remontu chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 872, relacji Baranów Sandomierski - Bojanów w miejscowości Huta Komorowska. Samorząd Województwa Podkarpackiego wystosował pismo z prośbą do Jerzego Wilka, wójta gminy Majdan Królewski, o pomoc finansową w wysokości 38 tys. zł.

Systematycznie

Samorząd Województwa Podkarpackiego systematycznie co roku współpracuje z gminami, by poprawić stan techniczny dróg wojewódzkich oraz chodników znajdujących się w ich ciągach. Brane pod uwagę są drogi oraz chodniki w najgorszym stanie, które zagrażają bezpieczeństwu. 2 lutego Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich (PZDW) zdecydował o realizacji zadań jednorocznych, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową odcinkowych remontów chodników pieszo-rowerowych wojewódzkich.

Do tego kwalifikuje się część chodnika ulokowanego w Hucie Komorowskiej. Łączny koszt remontu chodnika to 76 tysięcy, z czego połowę ma zapłacić majdańska gmina, a połowę województwo podkarpackie.

Niebezpiecznie dla pieszych

- Telefonicznie rozmawiałem ze Zbigniewem Wydrą z Rejonu Dróg Wojewódzkich w Stalowej Woli. Sytuacja na tym chodniku wygląda tak, że w dużej mierze wody z drogi, z chodnika są odprowadzane kanalizacją deszczową

- tłumaczył wójt Wilk.

Szef gminy informował dalej, że kiedyś woda ta była w istniejącym rowie, a teraz są specjalne studnie.

- W okolicach tych studni kostka chodnika znacznie się obniżyła

- wyjaśniał wójt. Szef gminy nadmienił, że w takiej sytuacji łatwo o wypadek.

Pół na pół

Skoro chodnik należy do PZDW, to dlaczego gmina ma się dokładać? - Próbowałem sugerować, żeby PZDW to realizował we własnym zakresie, jednak jak w piśmie zostało wspomniane. 2 lutego został przedyskutowany cały ten temat na terenie województwa i przyjęli zasadę, że Zarząd Dróg Wojewódzkich przy współpracy z gminami będą coś próbowali w takiej formie zrobić - zaznaczył wójt.

- Zakres współpracy określili "jeden do jednego" i złotówkę podkarpacką za każdą gminną, co w naszym wypadku daje 38 tysięcy

- nadmienił. To oznacza, że połowę pieniędzy na inwestycję da gmina, a połowę województwo podkarpackie.

Kiedy zatem można spodziewać się inwestycji? Wójt podkreślił, że całą sprawą zajmuje się Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, zaś majdańska gmina jedynie przekaże pieniądze na to zadanie. Niemniej jednak szef gminy określił, że remont chodnika zostanie zrealizowany na pewno w tym roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy