Reklama

3 tysiące nowych drzew rośnie już w Świerczowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego posadzili blisko 3 tysiące nowych drzew. Akcja sadzenia lasu przyciągnęła dużą grupę chętnych.

Lasy tworzą korzystny mikroklimat, magazynują dwutlenek węgla, produkują tlen, a poza tym dostarczają nam wyjątkowego, uniwersalnego surowca, jakim jest drewno. Właśnie dlatego tak ważna jest dbałość o lasy i wszystkie jego funkcje, poczynając od przyrodniczej, obejmującej ochronę przyrody, poprzez społeczną, skupiającą się na udostępnieniu lasów wszystkim, którzy chcą z niego korzystać.

Leśnicy w Polsce sadzą rocznie około 500 milionów drzew. W sobotę, 23 października w świerczowskim lesie podczas trzeciej już akcji Otwartego Sadzenia Lasu przybyło całkiem sporo nowych drzewek.

- Wprawdzie słupek rtęci na termometrze nie powędrował zbyt wysoko, ale to nie zniechęciło tych, którzy zaplanowali spędzić ten dzień w lesie, na łonie natury, sadząc drzewa wspólnie z leśnikami. Wraz z blisko 80-osobową grupą posadziliśmy około 3 tysięcy młodych sosen, które czeka teraz kilkadziesiąt lat wzrostu i pielęgnacji, aby za około 100 lat ustąpić miejsca młodszemu, kolejnemu pokoleniu, zamykając i rozpoczynając jednocześnie następny cykl życia lasu

- informuje Kinga Mazur, specjalista do spraw Ochrony Lasu w Nadleśnictwie Kolbuszowa. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy