Reklama

Gmina Niwiska. Żołnierze w lasach. Będą poszukiwania

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Gmina Niwiska. Żołnierze w lasach. Będą poszukiwania  - Zdjęcie główne

Żołnierze będą przeczesywać lasy m.in. w Niwiskach. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 150 żołnierzy wejdzie do lasów m.in. na terenie powiatu kolbuszowskiego. Będą przeczesywać masywy leśne. W jakim celu?

Jak poinformował Marek Olszowy, powiatowy lekarz weterynarii w Kolbuszowej, żołnierze zostaną zadysponowani do przeczesywania lasów i terenów zalesionych na terenie Niwisk.

Lekarz weterynarii tłumaczy, że celem akcji, która odbędzie się jutro (sobota, 12 czerwca), jest przeszukanie terenu i odnalezienie padłych dzików. Wszystko podyktowane jest walką z Afrykańskim Pomorem Świń.

Do lasów w Niwiskach wejdzie 50 żołnierzy. Kolejnych stu mundurowych przeczesywać będzie mieleckie lasy, m.in. w okolicy Przecławia.

Jeżeli zostaną odnalezione jakiekolwiek padłe sztuki dzików, zostaną pobrane od nich próbki, celem zbadania, czy były one zarażone Afrykańskim Pomorem Świń oraz co było przyczyną ich śmierci.

Apel Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Kolbuszowej:

Po znalezieniu padłego dzika powinniśmy postępować według określonych zasad.

- Jeżeli to możliwe, należy oznakować miejsce znalezienia zwłok dzika w celu ułatwienia ich odnalezienia przez właściwe służby

- czytamy w ulotce wydanej przez Główny Inspektorat Weterynarii.

Trzeba powstrzymać się od dotykania zwłok dzika i pozostawić je w miejscu znalezienia oraz zgłosić fakt znalezienia padłego dzika do właściwego miejscowo  powiatowego lekarza weterynarii lub najbliższej lecznicy weterynaryjnej, lub straży miejskiej, lub miejscowego koła łowieckiego. W trakcie zgłoszenia należy podać miejsce znalezienia zwłok (np. charakterystyczne punkty orientacyjne lub współrzędne GPS), dane osoby zgłaszającej (w tym numer telefonu kontaktowego), liczbę znalezionych zwłok dzików w danym miejscu, ewentualnie stan zwłok padłych dzików (stan ewentualnego rozkładu, wyłącznie kości)

Jeżeli znajdziemy martwego dzika, powinniśmy niezwłocznie powiadomić o tym Powiatową Inspekcję Weterynaryjną:
tel.: 17 744-57-23 lub 691 909 925

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy