Reklama

126 rocznica urodzin Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

126 rocznica urodzin Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła - Zdjęcie główne

Ks. Stanisław Sudoł urodził się 16 marca 1895 r. w Zembrzy koło Raniżowa. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dziś (wtorek, 16 marca) przypada 126 rocznica urodzin znanego na całą okolicę Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła. Ks. Stanisław Sudoł urodził się 16 marca 1895 roku w Raniżowie w przysiółku Zembrza. Objął parafię w Dzikowcu 10 stycznia 1945 r. Szybko zyskał uznanie i akceptację parafian. Od samego początku zajął się reorganizacją parafii, rozpoczynając od spraw duchowych.

Ks. Stanisław Sudoł w 1915 r. wstąpił do Seminarium Duchownego w Przemyślu. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1919 r. Został skierowany jako wikariusz do parafii Rakszawa. Po prawie trzech latach biskup przeniósł go do Wiązownicy, gdzie był najpierw administratorem, a następnie proboszczem.

Był to czas, kiedy podjął się także budowy kolejnego kościoła w Manasterzu i był współinicjatorem budowy świątyni w Szówsku.
10 stycznia 1945 r. ks. Stanisław Sudoł objął parafię w Dzikowcu.

Szybko zyskał uznanie i akceptację miejscowych parafian. Ksiądz Stanisław Sudoł zakończył swoje świątobliwe życie 19 marca 1981 r. Pogrzeb odbył się 22 marca, w trzecią niedzielę Wielkiego Postu.

Przez blisko 62 lata jego pracy duszpasterskiej wśród powierzonych mu wiernych, ks. Sudoł jawił się jako niezmordowany głosiciel nauki Kościoła, patriota miłujący Ojczyznę, naród, a nade wszystko jako kapłan miłujący ludność.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy