Reklama

10 tys. zł kary za brak skrzynki pocztowej przed domem

Opublikowano: czw, 23 kwi 2020 11:17
Autor:

10 tys. zł kary za brak skrzynki pocztowej przed domem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sposób przeprowadzenia wyborów prezydenckich nie jest do końca jasny, choć partia rządząca prze do tego, żeby odbyło się to w sposób korespondencyjny. Listonosze rozniosą pakiety wyborcze i wrzucą je do skrzynek pocztowych. Nie wszyscy, szczególnie w domach na wsi mają skrzynki, a ich brak, czego wielu sobie nie uświadamia, grozi grzywną. Jej wysokość waha się od 50 zł do 10 tys. zł.

Kwestie skrzynki pocztowej reguluje art. 40 Ustawy prawo pocztowe. Zgodnie z tym artykułem w budynkach jednorodzinnych skrzynka ma się znajdować przed drzwiami budynku lub w ogólnodostępnej części nieruchomości. W budynkach wielorodzinnych, gdzie są wyodrębnione co najmniej 3 lokale, liczba skrzynek powinna odpowiadać liczbie lokali i znajdować się w części ogólnodostępnej.

Prawo określa też dokładnie konstrukcję skrzynki pocztowej, sposób wykonania, wymiary. Konstrukcja skrzynki ma chronić przed deszczem i śniegiem, jej krawędzie nie mogą być ostre, elementy, które mogą się uszkodzić muszą się dać łatwo wymienić. Wielkość skrzynki ma umożliwić

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE