Reklama

10 ofert na remont drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej. Ale co z dotacją?

Opublikowano: czw, 18 kwi 2019 14:30
Autor:

10 ofert na remont drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej. Ale co z dotacją?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zarząd Dróg Powiatowych opublikował na swojej stronie internetowej informację z otwarcia ofert, dotyczącą remontu drogi w Woli Raniżowskiej. Potwierdzenia o przyznanym dofinansowaniu w dalszym ciągu jednak brak.

 

Kolbuszowski Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił w połowie marca przetarg na wyczekiwaną przebudowę odcinka drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej. Przypomnijmy, że początkiem września ubiegłego roku starostwo powiatowe złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Jak się okazało, powiat kolbuszowski zdobył 27 punktów i znalazł się na miejscu szóstym ostatecznej listy rankingowej (wyprzedził 31 innych samorządów, które również starały się o dotację dla dróg powiatowych).

 

Wyczekiwana inwestycja

Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, przyznał w rozmowie z nami, że wyniki przetargu bardzo pozytywnie go zaskoczyły, bo w sumie wpłynęło 10 ofert. Najtańsza z nich, złożona przez Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy, opiewa na kwotę 3 mln 984 tys. zł, a najdroższa, złożona przez Przedsiębiorstwo Drogowe ze Staszowa - 5 mln 175 tys. zł. Pozostałych ośmiu oferentów wyceniło koszt zadania na ponad 4 mln zł.

Dyrektor ZDP dodał, że na ten moment nie ma oficjalnych informacji na temat dofinansowania inwestycji. Wyjaśnił, że takie informacje powinny pojawić się lada moment.

Do końca listopada

Zadanie polegające na remoncie drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej, zgodnie z zapisem zamieszczonym w ogłoszeniu o przetargu, ma być gotowe do końca listopada 2019 roku.

Planowany zakres robót obejmie m.in. przebudowę nawierzchni bitumicznej na długości 3,11 km wraz z wykonaniem poszerzeń drogi do 6 m, przebudowę istniejącego chodnika dla pieszych z kostki betonowej na długości 0,789 km, budowę chodnika dla pieszych z kostki betonowej na długości 1,526 km.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.