Reklama

Wracają konsultacje w sprawie dużej obwodnicy Kolbuszowej. Kiedy?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Wracają konsultacje w sprawie dużej obwodnicy Kolbuszowej. Kiedy? - Zdjęcie główne

W pierwszych konsultacjach, zorganizowanych w ubiegłym roku, wzięło udział blisko 200 osób. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW Czytelnicy informują o oznaczeniach, które pojawiły się na trasie jednego z planowanych wariantów dużej obwodnicy Kolbuszowej. - Czy konkretny przebieg drogi został już ustalony? - dopytują mieszkańcy.

Oznakowanie pojawiło się na jednej z czterech ostatecznie wybranych do dalszych konsultacji tras planowanej drogi. Mowa o najdłuższym wariancie liczącym ponad 17 km. 

Projektanci wyznaczyli jego początek w Cmolasie. Dalej obwodnica miałaby biec w kierunku Świerczowa, przecinając drogę wojewódzką relacji Kolbuszowa - Mielec. Omijałaby miasto, przechodząc przez Nową Wieś, sołectwo Domatków i Kolbuszową Górną. Na końcowym odcinku obwodnica przebiegałaby przez tereny rolnicze w Kupnie i łączyłaby się z istniejącym przebiegiem DK9 przed zabudową miejscowości. 

Wracają konsultacje 

O tym, że prace związane z tym wariantem nowej drogi są realizowane w terenie, informuje nas Czytelniczka. - Pojawiły się słupki. Coś jest robione. Czy to oznacza, że w tym miejscu wybudowana zostanie obwodnica? - dopytuje kobieta. - Temat ostatnio ucichł. Dobrze, żeby ludzie wiedzieli, co się dzieje. W końcu chodzi o ich działki - stwierdza nasza rozmówczyni. 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie zapewnia, że żadne decyzje w sprawie ostatecznego przebiegu dużej obwodnicy Kolbuszowej nie zapadły. Prowadzone prace, w tym pomiary geodezyjne, są niezbędne do uszczegółowienia map. Te, dokładniejsze, mają zostać przedstawione mieszkańcom podczas kolejnych konsultacji społecznych. 

- Prawdopodobnie zostaną one zorganizowane w lipcu. Będziemy z wyprzedzeniem zapowiadać takie spotkania z mieszkańcami - mówi Bartosz Wysocki z GDDKiA w Rzeszowie. 

Zbierają podpisy 

Po ubiegłorocznych konsultacjach mieszkańcy mogli na piśmie składać swoje uwagi i wnioski dotyczące nowej drogi. W sumie wpłynęło 1119 formularzy indywidualnych oraz 11 wniosków od organizacji społecznych i stowarzyszeń. Biorąc je pod uwagę, z dziewięciu zaproponowanych wariantów dużej obwodnicy pozostawiono cztery przeznaczone do dalszych prac. 

Po kolejnych konsultacjach z pewnością pojawią się nowe wnioski i zastrzeżenia ze strony mieszkańców. Jak ustaliliśmy, obecnie zbierane są podpisy pod sprzeciwem w sprawie proponowanych dwóch wariantów dużej obwodnicy. Mowa o wariancie 2 i 4, które zaczynają się w Kolbuszowej Dolnej, omijają miasto mniej więcej na wysokości specjalnej strefy przemysłowej i biegną dalej polami w kierunku Rzeszowa. Wariant 2 łączy się z drogą krajową nr 9 w Kupnie, a wariant 4 - w Widełce. 

O planowanych terminach konsultacji społecznych będziemy informować, gdy tylko zostaną one ustalone.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy