Reklama

Urzędową sprawę załatwisz w korytarzu. Urzędnicy wciąż boją się covida?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Urzędową sprawę załatwisz w korytarzu. Urzędnicy wciąż boją się covida?   - Zdjęcie główne

Sprawdzamy sytuację w kolbuszowskich urzędach. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW - Jak to jest? Obostrzenia covidowe praktycznie zniesione, ale w kolbuszowskich urzędach dalej trzeba wszystko załatwiać przy wejściu - mówi nasza Czytelniczka. Czy dalej utrudnione są wizyty w gabinetach urzędników, a sprawy omawiane są przy drzwiach wejściowych? Sprawdzamy.

Nasza Czytelniczka z zadzwoniła do redakcji Korso z informacją, że w ostatnim czasie ma sporo załatwień urzędowych w takich instytucjach jak starostwo czy Urząd Miejski w Kolbuszowej. Była jednak zdziwiona tym, że dalej mieszkańcy przyjmowani są w korytarzu.  

- Wszędzie zniesione są obostrzenia covidowe, a nasze urzędu w ogóle nie wpuszczają ludzi do stanowisk, tylko dalej jest biuro podawacze i przez telefon załatwia się sprawy

- mówi nasza Czytelniczka. 

Mieszkanka gminy Kolbuszowa, zwróciła uwagę, na fakt, że wchodząc do urzędu miejskiego czy starostwa, nie ma możliwości wejścia do pokoju urzędnika z danego referatu, tylko on schodzi do petenta, załatwiając sprawy urzędowe w korytarzu. 

Jak rzeczywiście wygląda przyjmowanie mieszkańców w urzędach na terenie miasta? Po pierwszym telefonie wykonanym do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej, pytając, jak wygląda obsługa klientów, słyszymy, że klienci obsługiwani są na dole (parterze). Jeżeli jest taka potrzeba, to pracownik schodzi z góry budynku do mieszkańca. 

W Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej sprawa wygląda bardzo podobnie. Co prawa nie trzeba się umawiać na wizytę, ale dalej wychodzi do nas pracownik i sprawy nie załatwimy w danym pokoju w wybranym referacie. 

Zupełnie inaczej jest w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kolbuszowej przy ul. Piłsudskiego. Chcąc się zarejestrować jako osoba bezrobotna, lepiej wcześniej zadzwonić i umówić się, ponieważ pracownicy nie przyjmują naraz wszystkich osób. Przy potrzebie załatwienia innej sprawy umawiać się nie trzeba. Pokoje urzędników są otwarte i można wejść w celu omówienia sprawy, z którą przychodzi mieszkaniec.

Urząd Skarbowy przy ul. Kościuszki oferuje opcję umówienia się przez stronę internetową. Nie jest to jednak konieczność. Klienci przyjmowani są teraz na zasadach sprzed pandemii. 

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolbuszowej nie ma obowiązku umawiania się przed wizytą, ale jest to dobra praktyka, która uchroni nas przed czekaniem w kolejce. Urzędnik jednak nie przyjmie nas w swoim gabinecie, tylko wychodzi do klienta.  

Agencja Restrukturyzacja i Modernizacji Rolnictwa - Biuro Powiatowe w Kolbuszowej, przyjmuje klientów tak jak przed obostrzeniami związanymi z Covid-19. 

Przy ul. Ruczki w Kolbuszowej, gdzie znajduje się budynek Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, nie ma konieczności wcześniejszego umówienia wizyty. Klienci nie są przyjmowani na korytarzu. Mieszkańcy mogą wejść i porozmawiać z pracownikiem w danym pokoju. 

Koniec maseczek i kwarantanny obowiązuje od 28 marca 2022 roku. Zniesienie obowiązku noszenia maseczek nie dotyczy podmiotów leczniczych. W praktyce nadal jest obowiązek zakrywania ust i nosa podczas wizyt w placówkach medycznych. Minister zdrowia rekomenduje noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzi. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy