Reklama

Mieszkaniec gminy Kolbuszowa zbulwersowany zachowaniem właścicieli niektórych posesji. Urząd zapowiada kontrole

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Mieszkaniec gminy Kolbuszowa zbulwersowany zachowaniem właścicieli niektórych posesji. Urząd zapowiada kontrole - Zdjęcie główne

- Będą konsekwencje, będą kontrole - zapowiada wiceburmistrz Marek Gil. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW - Żeby w XXI wieku gówna pływały w rowie?! - grzmi mieszkaniec gminy Kolbuszowa. Rozgoryczony mężczyzna napisał do magistratu, aby samorządowcy jak najszybciej uruchomili procedurę kontroli. Co na to urząd?

Do skrzynki korespondencji elektronicznej między innymi naszej redakcji, jak i urzędników z kolbuszowskiego magistratu, trafiła wiadomość od mieszkańca gminy. Jest on zbulwersowany tym, co robią niektórzy właściciele posesji. 

Wystarczy użyć nosa

- Składam wniosek o przeprowadzenie kontroli dotyczącej nielegalnych przyłączeń kanalizacji do przydrożnych rowów

- czytamy w petycji mieszkańca gminy Kolbuszowa. - Znane są mi przypadki takich nielegalnych przyłączy w miejscowościach Werynia, Zarębki, Kupno i Kolbuszowa Górna - podkreśla autor wiadomości. 

Mężczyzna zaznacza, że łatwo sprawdzić, co płynie w rowach poprzez użycie nosa. - Naprawdę nie trzeba angażować do tego Wód Polskich i sanepidu. To woła o pomstę do nieba, żeby w XXI wieku gówna pływały w rowie! Jak wy dbacie o tę gminę? - podkreśla. 

Ile można wąchać?

- Nie wymagam od was niczego ponad przestrzeganie przepisów i ich egzekwowanie - pisze do urzędników.

- Przecież właściciel posesji ma obowiązek podłączyć się do kanalizacji lub posiadać przydomową oczyszczalnię, lub szambo

- czytamy w dalszej części wniosku mieszkańca gminy Kolbuszowa. 

Autor wiadomości podkreśla, że są miejsca, gdzie jest kanalizacja, a nadal są domy niepodłączone i wypuszczające ścieki do rzeki, jaka płynie przez Kolbuszową Górną, czyli Górnianki. 

- Ile można wąchać te smrody? Domagam się, aby stosowne komisje zajęły się tym, pojechały na miejsce, przeszły się po wsiach, powąchały, co się dzieje w rowach i zatkały wystające rury

- pisze autor petycji i dodaje: - Jak szambo wybije u kogoś w domu, to może się nauczą, żeby nie truć.

Mieszkaniec gminy Kolbuszowa oczekuje od kolbuszowskich rządzących reakcji. 

Czy urząd się tym zajmie?

W rozmowie z Korso Marek Gil, zastępca burmistrza, wyjaśnia, że nadesłany mail podpisany imieniem i nazwiskiem mieszkańca gminy Kolbuszowa będzie potraktowany jak oficjalny wniosek. 

Kiedy do magistratu trafiają anonimowe wnioski i petycje od mieszkańców są rozpatrywane, o ile są one słuszne i uzasadnione. 

- W tym przypadku mamy podpis, czyli uruchamiamy normalną procedurę

- podkreśla burmistrz.

Oznacza to, że stosowny referat i straż miejska przyjrzą się sprawie. Podjęte zostaną działania wynikające z prawa. 

- Zlecone zostaną kontrole - zapowiada zastępca Marek Gil. Dodaje, że jeżeli jest takie zgłoszenie, to zostanie ono potraktowane bardzo poważnie.

- Będą konsekwencje, będą kontrole. Być może znajdziemy te osoby, które nie dopełniają obowiązków wynikających ze zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków

- zapowiada urzędnik i dodaje: - To jest niedopuszczalne, żeby do rowów wypuszczać ścieki - podkreśla Marek Gil, zastępca burmistrza Kolbuszowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy