Chodzi o niedawno oddaną do użytku drogę powiatową w Komorowie na odcinku 2,5 kilometra. Wzdłuż niej, na odcinku o długości niespełna 1,9 km, zbudowano chodnik pieszo-rowerowy wraz z oświetleniem. Problem w tym, że - zdaniem jednego z mieszkańców - świeci się zaledwie kilka lamp w pobliżu kościoła, a reszta traktu dla pieszych jest zupełnie nieoświetlona.
Czytelnik: Nogi można połamać
Mężczyzna w rozmowie z nami zaznacza, że od czasu, kiedy nowy dywanik został oddany do użytku, oświetlenie ani razu nie zostało włączone. - Wzdłuż nowego chodnika nie działa żadna lampa. Tylko od skrzyżowania trzy lampy się świecą i tyle samo pod kościołem całą noc - tłumaczy nasz Czytelnik.Mieszkaniec podkreśla, że w tamtym miejscu nikt praktycznie nie chodzi.
- Od samego kościoła aż do miejsca, gdzie chodnik się kończy, są ciemności egipskie. Można wpaść do głębokiego rowu, nawet człowiek się nie zorientuje, kiedy to się stało
- sygnalizuje mężczyzna i dodaje:
- Jak się robi oszczędności kosztem mieszkańców, to niech oszczędzają wszyscy. Żeby całą bożą noc się pod kościołem trzy jupitery świeciły, to mnie się wydaje, że jest to zbyteczne. Nawet strażacy, gdyby do pożaru trzeba było wyjechać, to się nie świeci pod remizą. Można sobie nogi połamać.
Gmina nie dostała dokumentów
W majdańskim urzędzie gminy zapytaliśmy, czy to prawda, że lampy w tamtym miejscu nie świecą. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że faktycznie oświetlenie jeszcze nie jest włączane. Z jakiego powodu? To kwestia oszczędności, a może czegoś zupełnie innego?Wójt Jerzy Wilk odpowiedział nam, że z racji tego, iż droga należy do powiatu kolbuszowskiego, to gmina Majdan Królewski musiała wystąpić z wnioskiem do powiatowego zarządu dróg o przesłanie dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy z dostawcą energii elektrycznej. I tak też samorząd zrobił. Problem leży gdzie indziej.
- Do dzisiaj (6 grudnia - przyp. red.) nie otrzymaliśmy dokumentów, a co za tym idzie, gmina nie może zawrzeć powyższej umowy
- poinformował włodarz i dodał:
- Oświetlenie nowo wyremontowanego odcinka drogi powiatowej w Komorowie stanowi mienie powiatu kolbuszowskiego i może zostać uruchomione dopiero po jego przekazaniu gminie Majdan Królewski lub wydaniu przez Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej oświadczenia o wyrażeniu zgody, aby to nasza gmina zawarła umowę kompleksową sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usługi dystrybucji dla przebudowanego punktu poboru energii.
Tego chcieli mieszkańcy
O remont drogi relacji Mielec - Rzochów - Przyłęk - Ostrowy Tuszowskie - Podtrąba w Komorowie wnioskowali wielokrotnie tamtejsi mieszkańcy. Ci zauważali, że odcinek jest szczególnie niebezpieczny dla rowerzystów i pieszych. Teraz ma się to zmienić.
- Dzięki nowej nawierzchni zwiększy się komfort i bezpieczeństwo użytkowników tej drogi. Wybudowanie ciągu pieszo-rowerowego i oddzielenie go od jezdni spowodowało poprawienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, na co od dawna zwracali uwagę mieszkańcy Komorowa
- nadmienił Jerzy Wilk i zwrócił uwagę również na poprawę komunikacji tranzytowej.
- Przebudowa drogi powiatowej i zwiększenie jej nośności poprawi komunikację pomiędzy strefami ekonomicznymi: mielecką i tarnobrzeską w Nowej Dębie, a także w Stalowej Woli
- podsumował Wilk.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.