Reklama

Mieszkaniec: Egipskie ciemności przy drodze w Komorowie. Czy gmina w ten sposób oszczędza?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Mieszkaniec: Egipskie ciemności przy drodze w Komorowie. Czy gmina w ten sposób oszczędza? - Zdjęcie główne

Mieszkaniec zaniepokojony jest tym, że nocą lampy na nowo wyremontowanym odcinku w ogóle nie świecą. Czy to kwestia oszczędności? Wójt odpowiada. | foto Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW Mieszkaniec Komorowa (gmina Majdan Królewski) zwrócił uwagę na niedziałające oświetlenie w Komorowie, wzdłuż nowo wyremontowanej drogi powiatowej. - Są ciemności egipskie - mówi w rozmowie z Korso. Co na to wójt Jerzy Wilk.

Chodzi o niedawno oddaną do użytku drogę powiatową w Komorowie na odcinku 2,5 kilometra. Wzdłuż niej, na odcinku o długości niespełna 1,9 km, zbudowano chodnik pieszo-rowerowy wraz z oświetleniem. Problem w tym, że - zdaniem jednego z mieszkańców - świeci się zaledwie kilka lamp w pobliżu kościoła, a reszta traktu dla pieszych jest zupełnie nieoświetlona. 

Czytelnik: Nogi można połamać

Mężczyzna w rozmowie z nami zaznacza, że od czasu, kiedy nowy dywanik został oddany do użytku, oświetlenie ani razu nie zostało włączone. - Wzdłuż nowego chodnika nie działa żadna lampa. Tylko od skrzyżowania trzy lampy się świecą i tyle samo pod kościołem całą noc - tłumaczy nasz Czytelnik.

Mieszkaniec podkreśla, że w tamtym miejscu nikt praktycznie nie chodzi.

- Od samego kościoła aż do miejsca, gdzie chodnik się kończy, są ciemności egipskie. Można wpaść do głębokiego rowu, nawet człowiek się nie zorientuje, kiedy to się stało

- sygnalizuje mężczyzna i dodaje:

- Jak się robi oszczędności kosztem mieszkańców, to niech oszczędzają wszyscy. Żeby całą bożą noc się pod kościołem trzy jupitery świeciły, to mnie się wydaje, że jest to zbyteczne. Nawet strażacy, gdyby do pożaru trzeba było wyjechać, to się nie świeci pod remizą. Można sobie nogi połamać.

Gmina nie dostała dokumentów

W majdańskim urzędzie gminy zapytaliśmy, czy to prawda, że lampy w tamtym miejscu nie świecą. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że faktycznie oświetlenie jeszcze nie jest włączane. Z jakiego powodu? To kwestia oszczędności, a może czegoś zupełnie innego?

Wójt Jerzy Wilk odpowiedział nam, że z racji tego, iż droga należy do powiatu kolbuszowskiego, to gmina Majdan Królewski musiała wystąpić z wnioskiem do powiatowego zarządu dróg o przesłanie dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy z dostawcą energii elektrycznej. I tak też samorząd zrobił. Problem leży gdzie indziej.

- Do dzisiaj (6 grudnia - przyp. red.) nie otrzymaliśmy dokumentów, a co za tym idzie, gmina nie może zawrzeć powyższej umowy

- poinformował włodarz i dodał:

- Oświetlenie nowo wyremontowanego odcinka drogi powiatowej w Komorowie stanowi mienie powiatu kolbuszowskiego i może zostać uruchomione dopiero po jego przekazaniu gminie Majdan Królewski lub wydaniu przez Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej oświadczenia o wyrażeniu zgody, aby to nasza gmina zawarła umowę kompleksową sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usługi dystrybucji dla przebudowanego punktu poboru energii.

Tego chcieli mieszkańcy

O remont drogi  relacji Mielec - Rzochów - Przyłęk - Ostrowy Tuszowskie - Podtrąba w Komorowie wnioskowali wielokrotnie tamtejsi mieszkańcy. Ci zauważali, że odcinek jest szczególnie niebezpieczny dla rowerzystów i pieszych. Teraz ma się to zmienić.

- Dzięki nowej nawierzchni zwiększy się komfort i bezpieczeństwo użytkowników tej drogi. Wybudowanie ciągu pieszo-rowerowego i oddzielenie go od jezdni spowodowało poprawienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, na co od dawna zwracali uwagę mieszkańcy Komorowa

- nadmienił Jerzy Wilk i zwrócił uwagę również na poprawę komunikacji tranzytowej.

- Przebudowa drogi powiatowej i zwiększenie jej nośności poprawi komunikację pomiędzy strefami ekonomicznymi: mielecką i tarnobrzeską w Nowej Dębie, a także w Stalowej Woli

- podsumował Wilk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy