Reklama

Podkarpacie: Gdzie jest lek na COVID-19? Badania kliniczne nad amantadyną nawet się nie rozpoczęły!

Opublikowano:
Autor:

Podkarpacie: Gdzie jest lek na COVID-19? Badania kliniczne nad amantadyną nawet się nie rozpoczęły! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

STREFA COVID-19 Trzecia fala pandemii koronawirusa nabiera rozpędu, w szpitalach zaczyna brakować łóżek dla pacjentów z COVID-19! Lekarze z dr Włodzimierzem Bodnarem wskazują, że amantadyna powinna być łatwiej dostępna, bo w 48 godzin poprawia stan zdrowia wielu pacjentów zakażonych koronawirusem. W grudniu 2020 roku minister zdrowia zapowiadał badania kliniczne, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Czy po kilku tygodniach rzeczywiście mamy już wyniki badań klinicznych i w szpitalach można stosować amantadynę? Lek, który zdaniem dr Włodzimierza Bodnara i wielu innych lekarzy, pozwala złagodzić objawy zakażenia COVID-19 już w 48 godzin i daje szansę na szybkie wyleczenie.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w grudniu 2020 roku dobrą wiadomość dotyczącą leczenia koronawirusa.

- Amantadyna jest lekiem przewidzianym do leczenia choroby i zespołu Parkinsona oraz dyskinezy późnej u osób dorosłych. Sygnały, które do nas napływały o wykorzystowaniu tego specyfiku w leczeniu COVID-19, zmusiły nas do zlecenia oceny działania tego leku.

- powiedział.

Podobny komunikat w styczniu ukazał się na stronie internetowej Agencji Badań Medycznych. Kiedy wydawało się, że już w marcu będziemy mieli wyniki badań klinicznych i trzecia fala zakażeń zostanie "stłamszona" to... okazuje się, że badania kliniczne nadal nie wystartowały! Dlaczego? W Lublinie ma być jeden z ośrodków badawczych, drugi znajduje się w Katowicach (Górnośląskie Centrum Medyczne - Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego). Oba czekają na pozwolenie ze strony Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, który musi wyrazić formalną zgodę na zastosowanie amantadyny w leczeniu COVID-19. (...) CZYTAJ DALEJ - POLSKI LEK NA COVID-19 JUŻ WKRÓTCE W SZPITALACH?>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy