Reklama

Ministerstwo Zdrowia o badaniach nad amantadyną. Szokujące wyniki!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ministerstwo Zdrowia o badaniach nad amantadyną. Szokujące wyniki!  - Zdjęcie główne

Ministerstwo wskazało, że amantadyna nie pomaga w leczeniu Covid-19.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

STREFA COVID-19 Ministerstwo Zdrowia podczas dzisiejszej konferencji (piątek, 11 lutego) poinformowało o wynikach badań klinicznych nad amantadyną. Wyniki są szokujące dla niektórych.

Przedstawiciele resortu zdrowia poinformowali podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że badanie było wieloośrodkowe i prowadzone na terenie całej Polski. Przebadano 149 pacjentów, którzy chorowali na Covid-19 w stopniu umiarkowanym lub ciężkim. 

ZOBACZ TAKŻE:

78 chorych pacjentów otrzymało amantadynę. Reszta, czyli 71 otrzymało tzw. placebo. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło wykresy, które pokazywały, że krzywa leczenia pacjentów, którym podawano amantadynę i pacjentów, którzy brali placebo, jest praktycznie na jednym poziomie. 

Prof. Adam Barczyk w MZ:

- Wstępne wyniki badań nad amantadyną na próbie 149 chorych na #COVID19 przebywających w szpitalu pokazują, że nie ma różnic pomiędzy grupą osób leczonych amantadyną, a grupą pacjentów przyjmujących placebo.

- Jest to wstępna analiza, ale wyniki są jednoznaczne i nie możemy czekać tylko pokazać te wyniki. Wyniki wskazują w sposób jednoznaczny, że nie ma żadnych różnic pomiędzy chorymi, którzy stosowali placebo czy amandtadynę

- poinformował przedstawiciel ministerstwa na konferencji.  

Druga częścią tego badania jest nieco inna grupa pacjentów leczonych w przychodni. Ministerstwo czeka na wyniki tego badania. Mają one się pojawić już niebawem. 

- Nie ma dowodów naukowych na to, że amantadyna działa u chorych na Covid-19. Na ten moment opieraliśmy się na szerokim materiale dowodowym, dysponujemy stanowiskiem konsultantów krajowych w zakresie medycyny rodzinnej, towarzystwa epidemiologów i lekarzy chorób zakaźnych. Amantadyna nie jest zalecana w leczeniu Covid-19. Nie ma dowodów, które potwierdzałyby skuteczność w leczeniu amantadyną

- takie jest zdanie Ministerstwa Zdrowia.  

Resort dodaje, że w normalnym przebiegu Covid-19 amantadyna nie jest zalecana. 

- Przedstawione dziś wyniki badań przerywają dyskusję na temat skuteczności leczenia amantadyną pacjentów chorych na Covid-19 przebywających w szpitalu

- mówił prezes Agencja Badań Medycznych Radosław Sierpińsk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy