Reklama

Maseczki na świeżym powietrzu? To nieuniknione!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Maseczki na świeżym powietrzu? To nieuniknione! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

STREFA COVID-19 Odmiana delta staje się coraz bardziej zakaźna. Szacuje się, że ponad połowa wszystkich zakażeń w Polsce to "wina" tego wariantu koronawirusa. Stąd apel lekarzy i naukowców o wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach otwartych, na zewnątrz.

Delta, odmiennie niż w przypadku innych wariantów koronawirusa, nie rozprzestrzenia się już tylko przez bezpośredni kontakt. Zdaniem naukowców cząsteczki wirusa będące w powietrzu wystarczają do zakażenia, w momencie ich kontaktu z naszymi błonami śluzowymi nosa czy gardła. Wobec tych okoliczności lekarze dywagują czy nie wrócić do noszenia maseczek także na terenach zewnętrznych. 

Wzrost wariantu Delta w Polsce wpisuje się w ogólnoeuropejski wzrost i dominację wariantu Delta, do którego doszło w ostatnich tygodniach w większości krajów UE. Obserwujemy podobną sytuację w Czechach, Niemczech, Szwecji i Francji

- informuje resort zdrowia. 

W związku z niepokojącym rozwojem sytuacji podnoszą się głosy, czy nie powinniśmy wrócić do noszenia maseczek również na zewnątrz. 

- Patrząc na to, jak szybko rozprzestrzenia się wariant Delta, jak najbardziej powinniśmy wrócić (...) CZYTAJ DALEJ>>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy