Reklama

Covid-19 odebrał życie 160 mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego, w tym jednemu dziecku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay,com

Covid-19 odebrał życie 160 mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego, w tym jednemu dziecku - Zdjęcie główne

Od początku pandemii zmarło 160 mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. | foto pixabay,com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

STREFA COVID-19 Na marcowej sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego informację o stanie bezpieczeństwa sanitarnego na terenie powiatu przedłożyła Barbara Dudzińska, dyrektor kolbuszowskiego sanepidu. Sporo miejsca poświęcono chorobie zakaźnej Covid-19, na którą w powiecie kolbuszowskim w 2021 r. zmarło 110 osób.

Jeśli chodzi o choroby zakaźne, to najnowszą tego typu chorobą jest Covid-19, wywołany przez koronawirusa SARS-CoV-2. jak wynika z danych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej, powiecie kolbuszowskim, w 2020 r., odnotowano 1354 przypadki tej choroby, w tym 50 osób zmarło. Rok później tych przypadków było znacznie więcej, bo 2353, w tym 110 osób zmarło.

Ryzyko zgonu było bezpośrednio skorelowane z wiekiem pacjentów (im osoba chora była starsza, tym śmierć w wyniku Covid-19 była bardziej możliwa).

Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego zmarli w wyniku Covid-19

 • 5-9 lat -1 osoba,
 • 30-39 lat – 2 osoby,
 • 40-49 lat – 2 osoby
 • 50-59 lat – 5 osób,
 • 60+ - 99 osób.
Obecnie pojawiły się nowe warianty koronawirusa SARS-CoV-2 o większych zdolnościach do transmisji. Na obszarze Polski od stycznia 2021 roku monitorowana jest obecność poszczególnych wariantów koronawirusa, która potwierdza do czerwca 2021 roku dominujący udział wariantu „brytyjskiego” oznaczonego 20I Alpha V1, a następnie przewagę w udziale wariantu indyjskiego oznaczonego 21 A(Delta). W grudniu 2021 roku pojawił się wariant B.1.1.529 21 K (Omikron).

Szczepienia w powiecie kolbuszowskim 

Punktem zwrotnym w walce z pandemią było opracowanie szczepionek przeciw Covid-19.

- Są one ogromną szansą na uodpornienie społeczeństwa na zakażenie, zdobycie kontroli nad transmisją wirusa SARS-CoV-2. Jest nadzieją na powrót do normalności. Wdrożenie masowych szczepień, przy wysokim procencie osób zaszczepionych, spowoduje powrót do pełnej funkcjonalności życia społecznego, jak również wydolności służby zdrowia. Pokonanie koronawirusa jest możliwe poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń

- zaznacza kolbuszowski sanepid. 

Zaszczepieni mieszkańcy według gmin (dane na czwartek, 31 marca): 

 • Kolbuszowa - 8450 w pełni zaszczepionych 
 • Cmolas - 2160 w pełni zaszczepionych 
 • Majdan Królewski - 2983 w pełni zaszczepionych 
 • Niwiska - 1885 w pełni zaszczepionych 
 • Raniżów - 2176 w pełni zaszczepionych 
 • Dzikowiec - 1678 w pełni zaszczepionych 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy