Reklama

Reklama

Strajk sędziów niższych lig!

Opublikowano: czw, 14 paź 2021 15:37
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Strajk sędziów niższych lig! - Zdjęcie główne

foto Materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SPORT Protest Sędziów Piłki Nożnej odbędzie się w dniach 30-31 października 2021 roku. Celem jest zasygnalizowanie problemu jakim są skandalicznie niskie stawki sędziowskie, które w porównaniu do zarobków corocznie tracą na wartości praktycznie od 2003 roku.

Obiecane podwyżki o 30-40 zł od 2022 roku nie satysfakcjonują nikogo, a rosnące koszty (w tym paliwo po 6 zł) sprawiają, że z miesiąca na miesiąc ubywa sędziów i obserwatorów w niższych ligach. Ponadto w ostatnim czasie nasilająca się agresja do sędziów i fala hejtu wylewana przez działaczy sprawia, że sędziowie nie chcą sędziować meczów. Sytuacja jaka nastąpi w dniach 30-31.10.2021 roku jest próbą przekazania  opinii publicznej i nieświadomym działaczom skali problemu. 

Nie jest to również inicjatywa przedstawicieli władz sędziowskich tylko głos sfrustrowanych sędziów piłkarskich. 

Arbitrzy to większości pasjonaci, którzy pragną z najwyższą fachowością prowadzić zawody piłkarskie, ciągle doskonaląc swój warsztat. Chcą za to otrzymywać adekwatne do bieżących zarobków wynagrodzenie.

 

 

 

Postulaty protestujących sędziów:

- Zdecydowana i adekwatna do rosnących zarobków podwyżka ekwiwalentów od 1 stycznia 2022 roku,

- Ochrona prawna i związkowa dla sędziów piłkarskich w związku z wydarzeniami jakie miały miejsce w ostatnim czasie(naruszenie nietykalności cielesnej sędziów), tzn. radykalne zwiększenie kar za takie zachowanie.

- Udział przedstawiciela sędziów w spotkaniu z PZPN w partycypowaniu przy tworzeniu nowych stawek od 2022 roku.

Sędziowie czekają na reakcję PZPN. POZNAJ STAWKI. TYLE ZARABIAJĄ SĘDZIOWIE NA PODKARPACIU

 

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 dni temu | ocena +3 / -0

  wacek

  Tak sie teraz wychowuje, jest przyzwolenie na upadek dobrych obyczajów. pospolite chamstwo, począwszy od Sejmu, telewizji, nie mówiąc o internecie!!!!

 • 3 dni temu | ocena +1 / -0

  Wertt

  Popieram ich. Z roku na rok coraz bardziej brakuje sędziów. Pieniądze od lat maja tak słabe ze nawet nie opłaca się tracić połowy dnia na wyprawę na mecz. Wielu trzyma jeszcze tylko pasja do tego co robią. Dla działaczy są pieniądze w związkach wiec musza być dla sędziów

 • 3 dni temu | ocena +2 / -0

  amen

  i słusznie , mają racje, sędzia powinien być nietykalny, a kluby , których , działacze, kibice , czy nawet piłkarze zastosują agresje fizyczną, lub będą tplerowały chamstwo i agresję, powinny być wykluczone z rozrywek