reklama
reklama

Sportowe podsumowanie 2020 roku. Część II

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Sportowe podsumowanie 2020 roku. Część II - Zdjęcie główne

foto Archiwum prywatne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SPORT Zakończony kilka dni temu rok przyniósł nie tylko sukcesy lekkoatletom, pływakom czy kolbuszowskim trójboistom. Uregulował również sprawy związane z ich organizacyjnymi wyzwaniami.
reklama

lipiec: czwarty wynik w Europie Magdy Niemczyk

Sprinterka kolbuszowskiej Tiki-Taki, Magda Niemczyk, robi stałe postępy. Podczas sobotniego mityngu w Stalowej Woli na dystansie 200 metrów uzyskała czwarty wynik w Europie w kategorii do 18 lat. Magdę nie przez przypadek od paru lat porównują do słynnej Ewy Swobody. Magda na dystansie 200 metrów uzyskała czwarty obecnie wynik w Europie w kategorii juniorów młodszych (do 18 lat). Czas, jaki uzyskała: 24,34, dałby jej też pewną kwalifikację do przełożonych na przyszły rok mistrzostw Europy juniorów młodszych we włoskiej Rieti.

sierpień: kolarski start Moniki Węgrzyn

Monice Węgrzyn opłaciło się szlifowanie formy na rowerze. Wygrała rozegrane w Kazimierzy Wielkiej mistrzostwa Polski amatorów. Ten sukces to ogromne zaskoczenie dla całego klubu, jak i dla samej zawodniczki. Monika została amatorską mistrzynią Polski w kolarstwie szosowym. - Gdyby ktoś jeszcze kilka dni temu to powiedział, uznalibyśmy to za niezły żart, ale w piątkowy wieczór zawodniczka z Kolbuszowej założyła biało-czerwoną koszulkę z orzełkiem na piersi, jaka przysługuje mistrzyni Polski i przez rok będzie miała prawo jeździć w tej koszulce we wszystkich wyścigach na terenie naszego kraju – podkreślał dumny trener Bogdan Karkut.

reklama

wrzesień: 12 medali Studia Mocy

10 osób reprezentowało kolbuszowskie Studio Mocy w rozegranych w Skierniewicach mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym. W pierwotnym kalendarzu zawody te miały się odbyć w marcu, ale z powody pandemii zostały przełożone na początek września. Długa przerwa nie wypłynęła źle na formę kolbuszowskich trójboistów. Zdobyli w sumie 12 medali. Pierwsi do rywalizacji przystąpili juniorzy (do 18 lat), czyli Bartosz Bebło, Maciej Ziajor oraz Kacper Olszowy. - Trójbój klasyczny nie był do tej pory domeną Bartka, ale i tutaj udowodnił, że nie ma na niego mocnych – wspominał trener Grzegorz Mikuła.

październik: postępy trampkarzy Kolbuszowianki

W wojewódzkiej lidze ustąpili miejsca tylko większym klubom z Mielca. Mają już za sobą przynajmniej cztery lata treningów. Za kilka lat obecni trampkarze młodsi Kolbuszowianki mogą stanowić o sile dorosłej drużyny. Większość kadry trampkarzy stanowią zawodnicy z rocznika 2007. Latem do drużyny doszło kilku chłopaków z akademii piłkarskiej Ireneusza Stagraczyńskiego. KKS jest w czołówce ligi, w której walczą m.in. nastolatkowie z mieleckiej szkoły sportowej. Kolbuszowski zespół walczy w grupie C, czyli w trzeciej w hierarchii całego Podkarpacia grupie trampkarzy młodszych. Możliwość walki z nastolatkami m.in. z Dębicy, Rzeszowa czy Jarosławia pozwala młodym wychowankom Kolbuszowianki robić kolejne postępy. Naszej drużynie niewiele brakuje do tego, by zająć jedno z dwóch miejsc premiowanych awansem.

reklama

listopad: Magda Orzech czwarta na mistrzostwach świata

27-letnia Magdalena Orzech z Kolbuszowej na poważnie do zawodów fitnessowych zaczęła przygotowywać się od początku tego roku. Okazało się, że ma potencjał. W rozegranych początkiem listopada mistrzostwa świata wywalczyła czwarte miejsce. Ponad roku temu Magda próbowała sił w kulturystyczno-fitnessowych zawodach w Jastarni. O wyprawie nad morze niespecjalnie chce opowiadać, bo to były początki, próby poszukiwania tego, co właściwie chce osiągnąć. Początkiem tego roku (przełom lutego i marca) w Kielcach zaprezentowała się w corocznych debiutach organizowanych przez Polski Związek Kulturystyki, Fitnessu i Trójboju. Tu wywalczyła w swojej kategorii (do 160 cm wzrostu) drugie miejsce. – Tam zaczęła się cała zabawa. Ten wynik ją nakręcił – wspomina przyjaciółka Magda Kołodziej, która pomaga jej również w przygotowaniu do zawodów.

reklama

grudzień: Oliwia spełnia marzenia

Intensywne tygodnie ma za sobą kolbuszowska nadzieja tenisa, Oliwia Sybicka. Zawodniczka MKT Stalowa Wola w ostatnim czasie zdążyła zapunktować wśród skrzatek i zadebiutować w kategorii młodziczek. Sybicka w tym roku skończyła 11 lat. W 2021 roku będzie na stałe współpracować z Jolantą Rusin-Krzepotą, wieloletnią trenerką od przygotowania motorycznego Igi Świątek. Oliwia zbiera również doświadczenie. W roku 2020 podopieczna trenera Włodzimierza Pikulskiego zagrała w Polsce 21 turniejów, w tym 81 meczów (66 wygranych i 15 przegranych). Miała również kilka konsultacji m.in. z trenerem głównym kadry narodowej do 12 lat, Jarosławem Wołąsewiczem. Oliwia została zawodniczką kadry narodowej do 12 lat i będzie reprezentować Polskę w rozgrywkach europejskich. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama