Pływacy z Fregaty Kolbuszowa zdobyli 18 medali na zawodach w Mielcu [ZDJĘCIA]

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SPORT W sobotę (26 lutego) pływacy UKS Fregata Kolbuszowa wzięli udział w zawodach pływackich o Puchar Prezydenta Mielca. W rywalizacji wzięło udział 130 zawodników z 12 klubów. Pływacy z Kolbuszowej zaprezentowali się w Mielcu wyśmienicie, zdobywając łącznie 18 medali, co dało im drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, przeskakując nawet faworyta i gospodarza z klubu Ikar Mielec.

Gwoździem programu były występy naszej sztafety chłopców w składzie: Wójcik Szczepan, Wójcik Mikołaj, Skowroński Braian oraz Więcek Kacper. W pierwszym występie tylko o 6 setnych przegrali złoty medal na 4x100 m stylem dowolnym z ekipą z Mielca i zdobyli srebro.

Prawdziwą moc pokazali w drugim swoim występie na 4x100m stylem zmiennym, gdzie pokonali ekipę z Ikara Mielec, w której pływali medaliści Mistrzostw Polski oraz reprezentanci kraju. Ekipa Fregaty dała z siebie wszystko i wywalczyła złoty medal.

Zespół z Fregaty Kolbuszowa również reprezentowały dwie dziewczyny: Kornelia Woźniak, która poprawiała swoje czasy życiowe oraz Milena Szewc, która sięgnęła po dwa medale: złoty medal na 200 m stylem klasycznym oraz srebrny medal na 200 m stylem zmiennym.

• Brązowy medal 100 m stylem grzbietowym

Warto dodać, że kolbuszowscy pływacy znaleźli się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej najlepiej punktujących zawodników, a najstarszy zawodnik Kolbuszowej Wójcik Szczepan zdobył nagrodę specjalną: I miejsce - najlepszy zawodnik w kategorii 16 lat i starsi.

- To ogromny sukces również dla trenera Bartosza Pietryki, który cały czas czuwa nad formą fizyczną i psychiczną naszych pływaków. Podziękowania należą się również gminie Kolbuszowa, dzięki której Fregata Kolbuszowa może realizować swoje zgrupowania, wyjazdy oraz zawody - mówi Piotr Więcek, działacz Fregaty.