Reklama

Oliwia Sybicka z Kolbuszowej wzięła udział w rozegranych w Piotrkowie Trybunalskim Mistrzostwach Polski Krasnali

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Oliwia Sybicka z Kolbuszowej wzięła udział w rozegranych w Piotrkowie Trybunalskim Mistrzostwach Polski Krasnali - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SPORT W tym roku do rozgrywek zgłosiło się ponad 60 dziewcząt i 50 chłopców z całej Polski. Drabinka turniejowa rozlosowana na 64 dziewczęta. Część zgłoszonych zawodniczek było rozstawianych ze względu na zdobyte punkty rankingu skrzatek, czyli w grach Polskiego Związku Tenisowego do lat 12. Oliwia nie gra jeszcze w kat. do lat 12, więc nie mogła liczyć na rozstawienie.

 

Miejscowy klub TUKS Kozica te mistrzostwa organizuje już od 1997 roku. - Trener Wiesław Kozica wkłada całe swoje serce, by utrzymać wysoki poziom organizacji i czuwa nad sprawnym przebiegiem turnieju. Te zawody stały się już tradycją  na korcie w Piotrkowie. To tutaj jako 9- i 10-latki grały m. in. siostry Radwańskie, Iga Świątek, Magdalena Fręch i wiele innych, które obecnie rozwijają się jako zawodowe tenisistki – tłumaczy Agnieszka Wilk-Sybicka, mama Oliwii.

Medal w singlu i w deblu

- Wylosowana z numerem 19 znalazła się w pierwszej części drabinki turniejowej z ośmioma rozstawionymi zawodniczkami – wspomina Wilk-Sybicka. Podopieczna Włodzimierza Pikulskiego (MKT Stalowa Wola) pierwszy mecz zagrała z Wiktorią Pastuszyńską z PKT Pabianice i wygrała 2:0 (4:0, 4:0). W drugiej rundzie trafiła na rozstawioną z numerem "3" Zofię Biełus z SAT Szczecin, pokonując ją 2:1 (4:1  2:4  10:7). Kolejnego dnia zawodniczka MKT Stalowa Wola rozpoczęła rywalizację od meczu z Konstancją Dyląg z UKT Winner Kraków (rozstawioną z nr. 15) i zakończyła mecz zwycięstwem 2:0 (4:1  4:3(5)). - Zwycięstwo to zapewniło jej grę w ćwierćfinale turnieju – podkreślała jej mama. 

W 1/4 finału zagrała z rozstawioną z nr. 12 Anielą Odrobiną z MKT Łódź i wygrała mecz 2:0 (4:2, 4:0). Oliwia w półfinale przegrała z rozstawioną z nr. 6 Mają Wróbel z Tennis Pro Piaseczno 4:3(7) 4:0 po zaciętej walce. - To był udany rewanż Mai za przegraną w styczniu w Halowych OMP w Akademii Angi w Puszczykowie 0:2 (3:6  2:6) – podkreślała Wilk-Sybicka. Kolbuszowska nadzieja tenisa zakończyła turniej na bardzo wysokim trzecim miejscu. Trzeba zaznaczyć, że zawodniczka MKT Stalowa Wola była jedyną półfinalistką z rocznika 2009. - Musiała podjąć walkę aż z czterema rozstawionymi, starszymi koleżankami grającymi regularnie w kategorii skrzatów – zaznacza Wilk-Sybicka.

Oprócz mistrzowskiej rywalizacji każdego dnia, dodatkowo, dziewczęta grały jeszcze gry podwójne. Do gier deblowych zgłosiły się 22 pary. - Oliwia rozgrywała mecze deblowe w parze ze swoją koleżanką  z Parku Tenisowego Olimpia Poznań Anną Skorupską. Dziewczęta po grach singlowych tego samego dnia grały deble – wspominała mama naszej zawodniczki. W pierwszym dniu zagrały z Matyldą Kusio i Kornelią Krześniak z AG Tenis Chorzowska Radom, wygrywając 2:0 (4:1, 4:1). - Drugi mecz tego samego dnia rozpoczęły z parą: Sara Husar UKS Beskidy Ustroń, Hanna Kołak STT Fakro Nowy Sącz i zakończyły mecz zwycięstwem kolejnego dnia 2:0 (4:2, 4:2) – podkreślała Wilk-Sybicka. W kolejnym meczu para Sybicka-Skorupska pokonały parę Nel Matusik (WST Węgrów)/Emilia Michta z KT Błonia Kraków 2:0 (4:3(2), 4:1).

W ostatnim meczu tego dnia para Sybicka – Skorupska przegrały półfinał z parą Pawelska – Wróbel 0:2 (3:4(3), 2:4). To kolejny sukces młodej tenisistki Oliwii, która w grze podwójnej z Anną Skorupską zdobyła trzecią pozycję na tak dobrze obsadzonym turnieju. - Dwa brązowe medale, puchary i dyplomy  przywiezione z XV Letnich Ogólnopolskich Mistrzostw Krasnalek w Tenisie w Piotrkowie Trybunalskim to ogromny sukces dla 9-letniej tenisistki. W ciągu 3 dni zagrała 9 meczów: 5 singli i 4 deble – oceniała jej mama.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE