Reklama

Nasi pięć razy na podium

Opublikowano:
Autor:

Nasi pięć razy na podium - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SPORT Znów błysnęła Magda Niemczyk, świetnie radzi sobie Wiktoria Wrońska, a w "gazie" są również młodsi zawodnicy. Tiki-Taka tym razem powalczyła w Przemyślu.

Zawody na wschodzie naszego województwa odbyły się w minioną sobotę, 27 czerwca. Wszyscy zawodnicy zmagali się z silnym wiatrem. – Ale zaliczyli bardzo dobre starty – podkreślał trener Bogdan Karkut. Po wygranej w Stalowej Woli, kolejny raz bezkonkurencyjna była Magdalena Niemczyk. Triumfowała w zmaganiach na 100 i na 200 metrów. Na setkę miała czas 12,31. Trzecia była Wiktoria Wrońska (czas 12,68). W rywalizacji na 200 metrów Magda Niemczyk była pierwsza z czasem 25,31, Wiktora druga (czas 25,68).

W konkurencji na 400 metrów świetnie poradził sobie Jakub Chudzik. 16-latek miał czas 62,39 (rekord życiowy) i ostatecznie ustąpił miejsca cztery lata starszemu zawodnikowi Resovii. Wiktor Zięba był trzeci w zmaganiach na 2000 metrów z czasem 5,59. W rywalizacji na 80 metrów przez płotki trzecie miejsce miała Karolina Korzępa (czas: 13,81).

Rekordy życiowe pobili Amelia Chudzik (2000 metrów, czas: 7,55) i Bartek Sawuła (200 metrów, czas: 26,41). Amelia była siódma, a Bartek trzynasty. Bilans startu kolbuszowskich lekkoatletów jest imponujący. To były bardzo udane zawody dla naszej grupy biegaczy. Wychowankowie Tiki-Taki aż pięciokrotnie stawali na podium. 

– Wyniki, jakie uzyskują nasi zawodnicy, to efekt świetnie przepracowanego okresu pandemii. Trenowaliśmy, wykorzystując wszystkie możliwości. Prywatna siłownia, treningi w lesie – opisuje Karkut.

Piąte miejsce w zmaganiach na 100 metrów wywalczył były zawodnik kolbuszowskiej drużyny – Eryk Burkiewicz (czas: 12.00), obecnie reprezentujący KS Sprinterzy.com Kraków. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE