Reklama

Monika Węgrzyn wróciła ze srebrnym medalem

Opublikowano:
Autor:

Monika Węgrzyn wróciła ze srebrnym medalem - Zdjęcie główne

Monika dorzuciła do swojej kolekcji kolejny medal.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SPORT W upalną niedzielę (20 czerwca) rozegrano amatorskie mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Srebrny medal wywalczyła Monika Węgrzyn.

Impreza odbyła się w Rawie Mazowieckiej. Wyścig ze startu wspólnego toczył się na dystansie 56 km. Kolarze mieli do pokonania dwie pętle po 28 km. - Trasa była dość wymagająca z uwagi na dużą liczbę zakrętów i silnie wiejący wiatr. Kolarze musieli również zmagać się z wysoką temperaturą przekraczającą 30 stopni w cieniu – wspomina Bogdan Karkut, trener Moniki.

Nasza ambitna dziewczyna jechała do Rawy z nadzieją na medal. Nadzieję rozbudzał m.in. obiecujący, ubiegłotygodniowy start w Poznaniu, gdzie wywalczyła tytuł mistrzyni kraju w jeździe indywidualnej na czas.

- Tu jednak wyznaczyliśmy sobie nie tyle zdobycie medalu, ale przede wszystkim odważną jazdę, nawet kosztem utraty sił i jakimś dalszym miejscem, bo dla młodego kolarza najważniejsze jest zdobywanie doświadczenia. Trzeba korzystać z każdej okazji, aby przećwiczyć różne warianty walki na trasie

– tłumaczy Karkut.

Monika pojechała bardzo dobrze pierwszą część trasy. Choć na początku została "zamknięta" na starcie, to szybko przebiła się do przodu i jechała w czołowej grupie.

- Pomimo tego, że tempo było tam bardzo mocne, a średnia pierwszych 20 km przekraczała 40 km/h

– wspomina Karkut.

Więcej w aktualnym numerze Korso Kolbuszowskie>>>

Tygodnik Korso Kolbuszowskie - e-wydanie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy